Światowy dzień głosu w Centrum Medycznym MML

lekarze specjaliści > Światowy dzień głosu w Centrum Medycznym MML

Aktualności

Światowy dzień głosu w Centrum Medycznym MML

MML

Światowy Dzień Głosu to coroczne wydarzenie – przypadające 16 kwietnia – poświęcone fenomenowi głosu ludzkiego, w Centrum Medycznym MML obchodziliśmy z naszymi przyjaciółmi, którzy na co dzień pracują głosem. Dr Marcin Broda wygłosił ciekawy wykład na temat sposobów dbania o głos oraz przedstawił metody leczenia schorzeń gardła i krtani.

Najczęściej występującym zaburzeniem głosu jest chrypka, która często bywa lekceważona, a może być objawem groźnych zmian chorobowych w górnych drogach oddechowych. Chrypka utrzymująca się przez kilka tygodni może świadczyć o rozwoju nowotworu.

Grupą najbardziej narażoną na patologiczne zmiany w obrębie krtani są palacze, którzy trwają w nałogu dłużej niż 10-15 lat. Dodatkowo ryzyko zwiększa się, kiedy osoba z chrypką zarażona jest wirusem HPV (wirus brodawczaka ludzkiego). Dzięki nowoczesnej diagnostyce dostępnej w Centrum Medycznym MML jesteśmy w stanie wykryć nawet mikrozmiany w obrębie krtani.

Zapraszamy na badanie wykrywające wczesne zmiany nowotworowe – NBI.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl