Ostatni moment na usunięcie zmian skórnych przed latem

lekarze specjaliści > Ostatni moment na usunięcie zmian skórnych przed latem

Temat miesiąca

Ostatni moment na usunięcie zmian skórnych przed latem

medserwis.pl
Pogoda za oknem przypomina nam, że jest coraz bliżej prawdziwej wiosny, a później – słonecznego lata, podczas którego wszyscy chętnie nosimy ubrania odsłaniające pewne partie ciała. To ostatni moment, by w oczekiwaniu na lato poddać się kosmetycznemu usuwaniu zmian skórnych – zabieg ten wykonać można w naszej klinice Wilmed w Warszawie!


Zmiany skórne pojawić się mogą u każdej osoby, bez względu na płeć czy wiek. Wśród najczęściej diagnozowanych zmian skórnych znajdują się:
• brodawki – będące efektem zakażenia wirusami HPV,
• włókniaki – rozwijające się zazwyczaj na skutek uszkodzenia mechanicznego lub zapalenia mieszka włosowego,
• naczyniaki – związane z rozrostem komórek ścian naczyń krwionośnych,
• znamiona barwnikowe – związane z zaburzeniami w produkcji melaniny, czyli naturalnego barwnika skóry.

W większości przypadków zmiany skórne stanowią jedynie defekt estetyczny – zwłaszcza jeśli znajdują się w newralgicznych partiach ciała: na twarzy, powiekach, szyi czy dekolcie. Jeśli są duże, wypukłe i odstające, mogą być podrażnianie przez obuwie i odzież, sprawiać ból czy krwawić.

Czasami jednak zmiany skórne ulegają transformacji nowotworowej. Mogą mieć na to wpływ czynniki genetyczne, obciążenie rodzinne nowotworami skóry czy ekspozycja skóry na słońce. Do lekarza trzeba zgłosić się jak najszybciej jeśli zmiany rosną, zaczynają boleć, swędzieć lub krwawić. Pod szczególną opieką dermatologa powinny znajdować się osoby z grup ryzyka – u nich dwa-trzy razy do roku warto przeprowadzić badanie videodermatoskopowe skóry. Wykonujemy je w naszej klinice Wilmed w Warszawie.

Kosmetyczne usuwanie zmian skórnych w klinice Wilmed

Jeśli zmiana skórna jest jedynie problemem estetycznym, można zdecydować się na jej usunięcie – przełom marca i kwietnia to ostatni moment, by zrobić to przed nadejściem lata! Po większości zabiegów usuwania brodawek czy włókniaków należy unikać ekspozycji ciała na słońce, a im bliżej lata, tym będzie o to trudniej. Dlatego zachęcamy, by na zabieg zgłosić się już dziś!
W klinice Wilmed brodawki i inne łagodne rozrosty skórne usuwamy przy pomocy krioterapii, czyli wymrażania. Podczas zabiegu używa się ciekłego azotu o temperaturze od -5 do -21°C – skierowany na tkankę wymraża ją, w miejscu tym tworzy się najpierw niewielki pęcherz, a później strup, który po kilku dniach odpada.

Zabieg za każdym razem wykonywany jest przez doświadczonych specjalistów, dzięki czemu cechuje się bezpieczeństwem dla pacjenta. Ponieważ nie używa się narzędzi chirurgicznych, jest mniej inwazyjny, nie wymaga też rekonwalescencji. Wykonuje się go w warunkach ambulatoryjnych, co oznacza, że tuż po jego zakończeniu można wrócić do normalnych aktywności.
Ze zmianami skórnymi można sobie poradzić – szybko, nieinwazyjnie, z dobrym efektem estetycznym. Zachęcamy do skorzystania z zabiegu krioterapii w klinice Wilmed -> https://wilmed.pl/kontakt/.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl