Problem z nadmiernym wypadaniem włosów

lekarze specjaliści > Problem z nadmiernym wypadaniem włosów

Problem z nadmiernym wypadaniem włosów

Estetyczny wygląd stał się wymogiem obecnych czasów. Dawniej włosy były przede wszystkim regulatorem temperatury, mogły między innymi stanowić pewną izolacje przed oparzeniami słonecznymi. Włosy są również subtelnym narządem czuciowym, przekazują i odbierają niektóre podniety seksualne. Natomiast do najważniejszych funkcji włosów należy zaliczyć ich rolę upiększającą, szczególnie u kobiet. Estetyczny wygląd stał się wymogiem obecnych czasów. W dobie szamponów i odżywek, które zwiększają objętość włosów nadając im puszystość, elastyczność, połysk, sprawiają że jest ich na głowie optycznie więcej. Przerzedzenie włosów często urasta do rangi problemu o znacznym wpływie na jakość życia. Nagła utrata włosów zaburza równowagę psychiczną oraz prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie. Ale co można zrobić, gdy włosy wypadną na wskutek łysienia, na które nie mamy wpływu?
Mowa tutaj o łysieniu androgenowym, które nie można wyleczyć, nie można zahamować całkowicie, bowiem wszystkie dostępne preparaty, działają tylko tak, aby opóźnić proces wypadania i wzmocnić włosy. Natomiast one i tak z czasem wypadną.
Drugi przypadek, na który nie mamy wpływu to brak włosów w linii brzegowej czyli w przypadku gdy występuje za wysokie czoło. Ten problem występuje głownie u kobiet.
Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku żadne preparaty nie „spowodują”, że włosy wyrosną.
Inna przyczyna, która pozbawia ludzi włosów to urazy mechaniczne- operacje, poparzenia, wypadki…W wyniku takich wydarzeń oszpeceniu może ulec większy obszar tj twarz, szyja.
Powyższe przytoczone przypadki, to takie w których włosy same nie wyrosną, nie pomogą żadne leki, ani preparaty.
Jedyna metodą leczenia jest chirurgia odtwórcza włosów czyli przeszczep włosów.

Jakim zabiegiem jest przeszczep włosów? Jest to zabieg z kategorii chirurgii estetycznej, polega ona na przeniesieniu mieszka włosowego z miejsca nie objętego łysieniem androgenowym tj z potylicy na miejsce w którym włosów brakuje. Jednostki włosa są pobierane z całym materiałem genetycznym, aby móc rosnąć w nowym miejscu. I co najważniejsze- przeszczepione włosy nie wypadają!

Taki zabieg wydaje się prosty, ale jednak tak nie jest. Kwalifikacja do zabiegu i jego przeprowadzenie to dokładny długi proces, czasami należy wykonać szereg badań, aby móc zostać zakwalifikowanym do zabiegu. A sam zabieg to kilkogodzinna operacja.
Ale czy pojawienie się włosów ma znaczenie estetyczne i jakie? Otóż ma bardzo duże, szczególnie dla kobiet.
Pracując już kilka lat przy zabiegach przeszczepów włosów, miałam kontakt z kilkaset pacjentami. Pacjenci zarówno kobiety, jak i mężczyźni dzielą się ze mną swoimi problemami, swoja decyzją wykonania zabiegu, a czas nawet ją opisują. Poniżej przytoczę kilka zdań z opinii pacjentów po zabiegach przeszczepu:
-„…Jestem 7 miesięcy po zabiegu. Włoski coraz bujniejsze. Super robota! Fryzjerzy również się nie zorientowali, że włosy są po przeszczepie….Szampon, który zakupiłem i stosuję po zabiegu świetny… włosy lśniące i dobrze nawilżone, nie przesuszają się co najważniejsze….Brakuje mi słów jak bardzo się cieszę z efektu Państwa pracy….nowe włosy pomogły mi nabrać pewności siebie… zauważyłem nawet
poprawę powodzenia u płci pięknej …”

„…Jestem szczęśliwa, cieszę się… mam włosy na skroniach, a tego nigdy nie było. Mam świadomość, że po prostu są!!! Są włosy ! Bezcenne!!!....”

„…Postanowiłem udać się do kliniki włosów MD MEDMIX w Polsce wykonać zabieg przeszczepu włosów.. Prawdopodobnie jedna z najlepszych decyzji w moim życiu!!!...”

„…Jeszcze raz dziękuje jest bardzo dobrze, jeszcze dwa nowe włosy wyszły…Pozdrawiam !...”

Estetyczne znaczenie zabiegów przeszczepu włosów ma szczególny wymiar przy problemach występujących po poparzeniach, wypadkach, operacjach. Tutaj na sferę psychiczną oddziaływują dwie kwestie- strach i trauma po urazie oraz zeszpecony wygląd zewnętrzny. Zabiegi przeszczepów włosów w takim przypadku nie są proste, a ryzyko odrzucenie przeszczepu duża. Dlatego też zabieg wykonuje się kilkuetapowo. W pierwszym etapie przygotowuje się skórę tak, ,aby miała odpowiednią strukturę, zazwyczaj wykonuje się przeszczep tłuszczu, następnie wykonuje się przeszczep włosów.
W klinice MD MEDMIX takie zabiegi są możliwe do wykonania bowiem pracują w niej wybitni chirurdzy, specjaliści w zakresie przeszczepu włosów.
Aby dowiedzieć się szczegółów dotyczących diagnostyki, leczenia medycznego i chirurgicznego problemów związanych z włosami zapraszamy do kontaktu z kliniką, umów się ze specjalistą z zakresu trychologii lub chirurgii odtwórczej włosa. My jak jedyna klinika , która zajmuje się wyłącznie leczeniem problemów z wypadaniem włosów odpowiemy na Państwa pytania i przedstawimy sposób leczenia.

Medmix

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl