Wiosna - to dobry czas na rewitalizację skóry i nie tylko…..

lekarze specjaliści > Wiosna - to dobry czas na rewitalizację skóry i nie tylko…..

Wiosna - to dobry czas na rewitalizację skóry i nie tylko…..

Dr n. med. Monika KuźmińskaDr n. med. Monika Kuźmińska
Dyrektor Medyczny Yonelle Beauty Institute
Zwykle wraz z pierwszymi oznakami wiosny my również mamy potrzebę zadbania o siebie i swój wygląd. Kupujemy nowe ubrania, buty, torebki, zmieniamy kolorystykę stroju, równocześnie też zastanawiamy się jak poprawić swój wygląd nie tylko w ten sposób. Wiosna to również czas by zadbać o skórę twarzy szyi oraz pomyśleć o tym, że to czas by mniej zakrywać ubraniem ciało. Medycyna estetyczna daje nam ogromne możliwości dbania o siebie, ilość oferowanych zabiegów jest bardzo duża, warto więc usystematyzować wiedzę na ten temat.

Gdy myślimy o zabiegach na twarz, zawsze trzeba pamiętać o szyi i dekolcie, warto więc planując zabiegi uwzględnić wszystkie trzy okolice pamiętając o trzech ważnych zasadach nawilżeniu, poprawie kolorytu i ujędrnieniu skóry

Pierwszym zadaniem po zimie i przebywaniu w ogrzewanych pomieszczeniach jest odpowiednie nawilżenie skóry. Bardzo dobrze sprawdza się tutaj mezoterapia kwasem hialuronowym. Zabieg może być wykonany kwasem hialuronowym nieusieciowanym czystym lub z różnymi dodatkami jak na przykład bursztynian sodu w preparacie Electri wspomagającym stymulację skóry, jak i kwasem usieciowanym jak w preparacie VOLITE, który nie tylko na dłużej nawilża skórę, ale też stanowi dla niej swoiste rusztowanie co odzwierciedla się w jej lepszym wyglądzie i rozjaśnieniu. Zabieg preparatem Volite możemy wykonać 1-2 razy w roku , jest to więc świetna alternatywa dla zapracowanych kobiet, by nie wykonywać większej ilości zabiegów w krótszych sekwencjach czasowych

Wiosna to też świetny czas na peelingi. Nowoczesne peelingi to nie tylko poprawa kolorytu skóry poprzez usunięcie przebarwień , ale też jej rewitalizacja. Jednym z odpowiednich do tego celu zabiegów jest Perfect Derma Peel – znakomity amerykański peeling średniogłęboki o mocnym działaniu złuszczającym Za skuteczność peelingu odpowiadają właściwie dobrane składniki. Zawiera on glutation, kwas kojowy, TCA (kwas trójchlorooctowy), fenol, kwas salicylowy, wit. C, kwas retinowy. Około 48 godzin po aplikacji preparatu skóra zaczyna się płatowo złuszczać odsłaniając nową” lepszą” skórę.

Wreszcie punkt trzeci to zabiegi stymulujące i liftingujące skórę. W ostatnich latach na pierwszym miejscu jest ciągle w tej grupie zabiegów HIFU, czyli skoncentrowana wiązka ultradźwięków o dużym natężeniu. Skoncentrowane ultradźwięki docierają dzięki różnym rodzajom głowic na różne głębokości w tym do skóry właściwej, tkanki podskórnej oraz SMAS, czyli warstwy mięśniowo-powięziowej, , której podstymulowanie daje naturalny efekt liftingu twarzy. Technologia HIFU działa głęboko pod skórą, tak więc dla pacjentów jest to zabieg całkowicie nieinwazyjny a równocześnie dający spektakularne efekty. O HIFU należy również pamiętać w kontekście dbania o ciało. HIFU sprawdza się również w ujędrnianiu wewnętrznej strony ud , ramion, ujędrniania skóry brzucha i nad kolanami.

Myśląc o poprawie wyglądu ciała, trudno nie poruszyć problemu cellulitu. Skuteczna likwidacja cellulitu uzależniona jest oczywiście od jego stopnia zaawansowania. Do dyspozycji mamy bardzo wiele metod i zależnie od nasilenia problemu można je ze sobą łączyć. Świetnie sprawdza się w zwalczaniu cellulitu karboksyterapia, czyli wprowadzanie pod skórę dwutlenku węgla. W zwalczaniu cellulitu wykorzystywane jest kilka mechanizmów działania dwutlenku węgla. Po pierwsze wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie wzmaga drenaż limfatyczny leczonego obszaru, poprawia metabolizm i wydalanie uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia “skórki pomarańczowej”..

Karboksyterapię można połączyć z innymi metodami jak drenaż limfatyczny za pomocą endermologii, lub wspomóc działanie przy zaawansowanych stadiach cellulitu za pomocą mezoterapii preparatami antycellulitowymi jak Alydia,

Dbając o ciało pod kątem ujędrnienia skóry i likwidacji cellulitu należy pamiętać o nawilżeniu skóry zarówno za pomocą pielęgnacji domowej, ale też masek na ciało w gabinecie kosmetycznym a także mezoterapii igłowej na najbardziej wymagające okolice jak brzuch, biust, ramiona.
Zanim podejmiemy decyzję na jakie zabiegi się zdecydować najlepiej udać się na konsultację do specjalisty medycyny estetycznej by pomógł z gąszczu dostępnych zabiegów znaleźć i wybrać najlepsze dla danej osoby i potrzeb.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl