Jak alergicy radzą sobie z soczewkami kontaktowymi?

MEDserwis.pl >Jak alergicy radzą sobie z soczewkami kontaktowymi?

Jak alergicy radzą sobie z soczewkami kontaktowymi?

Jak alergicy radzą sobie z soczewkami kontaktowymi?
Niestety początkowa faza wiosny nie dla wszystkich kojarzy się na tyle pozytywnie, ze względu na alergie, które pojawiają się z nadejściem kwitnięcia kwiatów i innych roślin. Jak się okazało, soczewki kontaktowe mogą stać się pomocnym sprzymierzeńcem podczas walki z uczuleniem. Jak to możliwe? Sprawdź sam, czytając nasz poradnik i skonsultuj się ze swoim okulistą.


Co się dzieję, gdy wiosna zaczyna rozkwitać?

Oczywiście pojawiają się pierwsze pąki kwiatów, ptaszki zaczynają ćwierkać, do Polski zlatują się znów bociany i wszystko zaczyna wyglądać pięknie i zielono. Jednak jest to wersja optymistyczna dla osób, które nie zmagają się z alergią na pyłki roślin, zarodniki grzybów, alergeny zwierząt oraz roztocza. Zwłaszcza te pierwsze czynniki wzmagają się w okresie przejściowym między końcówką zimy a początkiem wiosny.

W rzeczywistości pojawiają się takie dolegliwości jak:

- łzawienie oczu
- swędzenie oczu
- pieczenie oczu
- zaczerwienienie oczu
- nadwrażliwość na światło
- katar
- kaszel

Skupimy się wyłącznie na objawach związanych z naszym narządem wzroku, który sam w sobie nie jest narażony na problemy z widzeniem. Jednak wszystkie symptomy, które wymieniliśmy wyżej są bardzo uciążliwe, a niekiedy mogą nawet doprowadzić do zapalenia spojówek. To bardzo poważna sprawa, która zależy od nasilenia alergii, a ta jest kwestią indywidualną.

Soczewki kontaktowe a alergia

Teraz powstaje pytanie w jaki sposób zwykłe szkła kontaktowe mogą pomóc osobom uczulonym? Dawniej uważano, że nie powinno się ich nosić, jeśli stwierdzono u danej osoby alergię, natomiast dzięki dzisiejszym technologiom stały się wręcz pożądanym środkiem antyalergicznym.

Mowa przede wszystkim o soczewkach miękkich dla alergików, które możesz zakupić przykładowo w sklepie https://mylenshop.com. Materiał, z którego zostały wykonane umożliwia swobodne oddychanie oka i przepuszczanie powietrza, co daje pełen komfort podczas noszenia. Zapobiega się w ten sposób nieprzyjemnemu uczuciu suchości oczu i swędzenia, ale przede wszystkim soczewka stanowi barierę ochronną przed alergenami z zewnątrz. Kontakt tych czynników jest wówczas mocno ograniczony, a zatem można skutecznie powstrzymać rozwijanie się zapalenia spojówek. Jednak trzeba mieć na uwadze kilka ważnych zasad, dzięki którym soczewki mogą rzeczywiście pomagać alergikom.

1. Należy codziennie dbać o pielęgnację soczewek kontaktowych poprzez ich dokładne oczyszczenie i zakonserwowanie w specjalnym płynie do szkieł.
2. Soczewki powinno się zdejmować każdego wieczoru, chyba że posiadasz soczewki jednodniowe – wtedy należy codziennie zakładać nową parę szkieł.
3. Nie wolno nosić soczewek dłużej niż jest to zalecane przez producenta.
4 Po zaaplikowaniu kropel dla alergików, należy odczekać około 15 minut na założenie soczewek z powrotem.
5. Zawsze należy dokładnie umyć ręce przed założeniem i zdejmowaniem soczewek.
6. Warto skonsultować się ze swoim lekarzem, aby pomógł w doborze soczewek oraz płynów oczyszczających.


 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl
Array ( [t] => 14 [id_t] => 9961 )