Leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych

lekarze specjaliści > Leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych

Leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych

Ludna
Jeszcze nie tak dawno uważano, że wady zgryzu można korygować wyłącznie w dzieciństwie lub we wczesnej młodości. Dziś nie ma górnej granicy wiekowej na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego. Nowoczesne metody leczenia wad zgryzu umożliwiają pacjentom w każdym wieku powodzenie w leczeniu.

Obecnie noszenie stałego aparatu ortodontycznego nikogo już nie dziwi, niezależnie od wieku. Jeżeli jednak ze względu na specyfikę swojej pracy zawodowej nie chcemy nosić typowego aparatu, ortodonta znajdzie dla nas odpowiednie rozwiązanie, czyli aparat lingwalny montowany na zębach od strony języka.

Aparaty ortodontyczne lingwalne wykonywane są na indywidualne zamówienie dla konkretnego pacjenta. Dzięki precyzji dopasowania do zębów leczenie ortodontyczne jest niezwykle sprawne i krótsze.

Stłoczone, krzywe zęby wyglądają nieładnie i z tego wszyscy zdajemy sobie sprawę. Mało oczywiste jest jednak, że za sprawą dobrze dobranego aparatu ortodontycznego można poprawić rysy twarzy i wyglądać znacznie młodziej. Korekcja wad zgryzu pozytywnie wpływa na nasz wygląd, oddala również niebezpieczeństwo próchnicy.

Warto jednak pamiętać że ortodoncja nie ma na celu wyłącznie względów estetycznych, chociaż są one bardzo ważne, ale przede wszystkim leczenie. Często jest przygotowaniem do leczenia protetycznego, chirurgicznego czy implantologicznego.

Choroby dziąseł i przyzębia nie eliminują pacjenta z leczenia ortodontycznego, ale narzucają konieczność wdrożenia odpowiedniego planu leczenia. Często też dopiero uzyskanie w wyniku leczenia ortodontycznego prawidłowego zgryzu eliminuje problemy związane z przyzębiem i
odbudowuje zanikłą przez przeciążenia zgryzowe kość. Dzięki leczeniu ortodontycznemu można również rozwiązać problemy związane z wrodzonymi brakami zawiązków zębów mlecznych. Razem z lekarzem implantologiem planuje się prawidłowe ustawienie własnych zębów (kierunki ich przesunięć) w łuku zębowym, a następnie w miejsca brakujących zawiązków wprowadza się implanty i wykonuje estetyczne korony protetyczne, uzyskując idealny efekt.

Podobne postępowanie można przeprowadzić również w przypadku kiedy długotrwałe braki zębowe spowodowały tak duże przesunięcia pozostałych zębów, że uzyskanie korzystnego efektu estetycznego wyłącznie leczeniem protetycznym lub implantologicznym jest niemożliwe. Wtedy, po wcześniejszej wspólnej konsultacji i zaplanowaniu leczenia najpierw przeprowadza się leczenie ortodontyczne, a następnie implantologiczne lub protetyczne.

Leczenie ortodontyczne powinno być prowadzone przez specjalistę, który przeprowadzi pomiary i zaplanuje pracę. Wymaga również wizyt kontrolnych i wyjątkowo skrupulatnej dbałości o higienę zębów. Aparat ortodontyczny nosimy średnio 1.5 – 2 lata. Tyle potrzeba czasu, żeby leczenie ortodontyczne przyniosło oczekiwane rezultaty i w znaczący sposób odmieniło nasz uśmiech, dlatego należy wybrać ortodontę któremu będziemy mogli w pełni zaufać.

Ortodonci pracujący w naszym Centrum Stomatologii gwarantują wysoką jakość świadczonych usług, indywidualnie ustalają plan leczenia wady zgryzu i precyzyjnie dobierają odpowiedni aparat.

Jeżeli zależy Ci na pięknym uśmiechu zapraszamy do naszego Całodobowego Centrum Stomatologii, które znajduje się w centrum Warszawy przy ul. Ludnej 10a.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl