Kapsułka endoskopowa - bezinwazyjne badanie jelita cienkiego oraz grubego (NOWOŚĆ!)

lekarze specjaliści > Kapsułka endoskopowa - bezinwazyjne badanie jelita cienkiego oraz grubego (NOWOŚĆ!)

Kapsułka endoskopowa - bezinwazyjne badanie jelita cienkiego oraz grubego (NOWOŚĆ!)

medserwis.pl
Endoskopia kapsułkowa to innowacyjne narzędzie do diagnostyki przewodu pokarmowego, pozwalające na szybką, wygodną, bezbolesną i bezpieczną wizualizację jelit z wysokim wskaźnikiem znajdowania ognisk chorobowych.


Endoskopia kapsułkowa jelita cienkiego
Prywatna Lecznica Certus od lat z powodzeniem wykonuje diagnostykę jelita cienkiego z wykorzystaniem kapsułki endoskopowej. Badanie tą metodą wykonuje się przede wszystkim przy podejrzeniu choroby trzewnej, choroby Leśniewskiego-Crohna, guzów jelita cienkiego, uszkodzenia przez leki oraz niewyjaśnionej niedokrwistości z niedoboru żelaza. Jest to więc wypełnienie luki diagnostycznej, gdyż jelito cienkie (m.in. ze względu na swoją długość i liczne pętle) jest niedostępne zarówno przy gastroskopii, jak i przy kolonoskopii.

Endoskopia kapsułkowa jelita grubego
Od października tego roku, dzięki wprowadzeniu nowego rodzaju kapsułki, możliwe jest także przeprowadzenie u Nas endoskopii kapsułkowej jelita grubego! Nowotwory zlokalizowane w obrębie jelita grubego są 3. najczęściej diagnozowanym typem nowotworów u mężczyzn i 2. u kobiet. Odpowiadają za 2% zgonów i 2 razy częściej występują u mężczyzn niż u kobiet. Na ogół rozwijają się powoli, głównie z polipów. Dlatego tak bardzo ważną rolę ogrywają badania profilaktyczne, takie jak test na krew utajoną w kale, test M2-PK, kolonoskopia czy endoskopia kapsułkowa. Dzięki zastosowaniu systemu PillCam COLON możliwa jest dogłębna i dokładna wizualizacja okrężnicy (stanowi większą część jelita grubego), a także wykrycie polipów (w celu ich usunięcia konieczna jest kolonoskopia).

Jak się zapisać na badanie?
Pacjent, który chciałby mieć wykonane badanie endoskopią kapsułkową powinien najpierw zgłosić się na konsultację do dra Piotra Szabłowskiego przyjmującego w Ambulatorium Prywatnej Lecznicy Certus. Lekarz zbada pacjenta pod kątem ewentualnej przydatności diagnostycznej endoskopii kapsułkowej. Jeśli stwierdzi on, iż takie badanie jest wskazane, umówi pacjenta na konkretny termin.

Przebieg badania
Jeśli u pacjenta nie ma przeciwwskazań do tego badania, zostanie on przyjęty na pobyt jednodniowy (badanie j. cienkiego) lub jedno- dwudniowy (badanie j. grubego) z monitorowaniem jego przebiegu. Pacjent zakłada specjalny pas z rejestratorem, a następnie połyka kapsułkę. Kapsułka przemieszcza się w dół jego przewodu pokarmowego, robiąc zdjęcia z częstotliwością zależną od szybkości pasażu jelit, co daje lekarzowi materiał liczący dziesiątki tysięcy zdjęć. Po zakończeniu badania pacjent oddaje pas z rejestratorem i wychodzi do domu. Po odbiór wyniku badania zgłasza się w terminie umówionym z lekarzem.

Dowiedz się więcej!
Kapsułka ma wielkość większej tabletki witaminowej. Jest więc łatwa do połknięcia. Przeprowadzenie badania jest bezpieczne i komfortowe dla pacjenta oraz bardzo dobrze tolerowane. W trakcie badania pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości czy dyskomfortu. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o badaniu jelita cienkiego oraz grubego na naszej stronie internetowej www.certus.med.pl oraz pod numerem telefonu 61 8 604 200.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl