Niech nietrzymanie moczu Cię nie ogranicza! Wyleczymy je w Certusie.

lekarze specjaliści > Niech nietrzymanie moczu Cię nie ogranicza! Wyleczymy je w Certusie.

Medycyna na co dzień

Niech nietrzymanie moczu Cię nie ogranicza! Wyleczymy je w Certusie.

medserwis.pl

To mnie nie dotyczy! Czy na pewno? Według statystyk prawie co druga kobieta ma lub będzie miała w swoim życiu kłopoty z nietrzymaniem moczu (NTM). Dane te mogą być niekompletne, gdyż jest to choroba, o której się nie mówi ze wstydu lub traktuje jako coś naturalnego, gdy ciało się starzeje.

Problem nietrzymania moczu zdecydowanie częściej pojawia się w kontekście płci pięknej, a to dlatego, że kobiety chorują na nie 2 razy częściej niż mężczyźni. Choroba polega na niekontrolowanym wyciekaniu moczu z pęcherza moczowego. W zależności od jej nasilenia bywają to pojedyncze krople albo strumień moczu.

Rozróżnia się 3 typy nietrzymania moczu:
1. Wysiłkowe nietrzymanie moczu - dochodzi do niego przy wysiłku fizycznym, kaszlnięciu, kichnięciu - jest spowodowane nieprawidłowym zamykaniem się cewki moczowej, gdy wzrasta ciśnienie w jamie brzusznej. Jego pojawieniu się sprzyja otyłość, a także menopauza oraz liczne porody.
2. Naglące nietrzymanie moczu – to nagłe, silne odczucie parcia na pęcherz i cewkę moczową, trudne do przewidzenia i trudno jest nad nim zapanować. Ten typ choroby jest spowodowany nadwrażliwością pęcherza, która polega na kurczeniu się pęcherza nawet wtedy gdy nie jest pełen, ale także chorobami neurologicznymi.
3. Nietrzymanie moczu z przepełnienia – kiedy pęcherz jest faktycznie przepełniony, z powodu przetrzymywania moczu w pęcherzu.

Co zrobić, gdy NTM dotyka właśnie Ciebie?

• Zacznij od wizyty u urologa, który zdiagnozuje rodzaj i przyczynę nietrzymania moczu oraz zadecyduje czy wystarczy leczenie zachowawcze (leki oraz ćwiczenia mięśni) czy też należy wdrożyć leczenie operacyjne.

• W przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu w Prywatnej Lecznicy Certus wykonuje się zabieg polegający na wprowadzeniu pod cewkę moczową specjalnej samoutrzymującej się taśmy, która nie pozwala na obniżenie cewki pod wpływem ciśnienia w jamie brzusznej. Skuteczność tej metody polega na tym, że - w przeciwieństwie do np. terapii farmakologicznej - przywraca ona w sposób trwały i bezpieczny prawidłowy układ narządów znajdujących się w miednicy.

• Nowością jest także leczenie nietrzymania moczu z użyciem botoxu. Zabieg polega na podaniu preparatu z toksyną botulinową (botox) do ścian pęcherza moczowego drogą endoskopową przez cewkę moczową (z wykorzystaniem cystoskopu). Zabieg wykonuje się u osób, u których nietrzymanie moczu wynika z nadreaktywności pęcherza moczowego (z parciem naglącym). Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym trwającym około 30 minut. Po zabiegu pacjent może wrócić do domu zwykle tego samego dnia. Pełny efekt terapeutyczny widoczny jest przeważnie po ok. 4 tygodniach od zabiegu i utrzymuje się do ok. 6 miesięcy. Po tym okresie zabieg można wykonać ponownie.

Zarówno nietrzymanie moczu, jak i wiele innych schorzeń urologicznych (kamica nerkowa, przerost prostaty, guzy pęcherza moczowego) leczy Oddział Urologiczny Prywatnej Lecznicy Certus – poznaj ofertę!

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl