Zdrowie intymne pod kontrolą

lekarze specjaliści > Zdrowie intymne pod kontrolą

Zdrowie intymne pod kontrolą

medserwis.pl
Czasy, w których choroby intymne zaliczane były do tematów tabu na szczęście bezpowrotnie minęły, a coraz więcej kobiet zdaje sobie sprawę, że o zdrowie narządów płciowych należy dbać tak samo, jak o stan innych części ciała. Szeroko zakrojoną profilaktykę, nowoczesną diagnostykę i skuteczne leczenie ginekologiczne oferuje swoim pacjentkom warszawska Klinika Wilmed.

Jedną z najczęściej występujących chorób kobiecych są nowotwory piersi – niestety w naszym kraju wciąż są one wykrywane zbyt późno, co przynosi później skutek w postaci wysokich statystyk dotyczących śmiertelności. A tymczasem profilaktyka raka piersi jest prosta i niewymagająca wiele czasu. Kobiety powinny więc regularnie wykonywać samobadanie piersi, a także poddawać się zupełnie bezpiecznemu i nieinwazyjnemu badaniu USG piersi. Raz do roku na USG powinny zgłaszać się panie po 30. roku życia, a co 6 miesięcy – kobiety z przypadkami raka w najbliższej rodzinie oraz ze wszelkimi niepokojącymi objawami (ból piersi, wyciek z brodawek, wyczuwalne guzki i zgrubienia). Badanie USG trwa około 20-30 minut, pozwala wykryć zmiany już o średnicy około 5 mm i odróżnić np. gruczolaka od zmiany nowotworowej.

W Klinice Wilmed kobiety z wykrytymi zmianami mogą dla pewności poddać się również diagnostycznej biopsji mammotonicznej, czyli zabiegowi polegającemu na nakłuciu zmiany za pomocą specjalnego urządzenia wytwarzającego próżnię oraz igły o średnicy 3 mm z mechanizmem rotacyjnym i pobraniu tkanki do badania histopatologicznego, które pozwala jednoznacznie stwierdzić, czy ma ona charakter nowotworowy. Biopsja mammotoniczna wykonywana jest pod kontrolą USG, trwa około 20 minut, a bezpośrednio po jej zakończeniu wraca się do normalnych aktywności. Co ważne, podczas zabiegu w wielu przypadkach można również usunąć całą zmianę.

Krioterapia i elektrokoagulacja w ginekologii

Jeszcze niedawno leczenie większości schorzeń ginekologicznych, takich jak nadżerki, polipy macicy, torbiele czy kłykciny kończyste, oznaczały dla kobiety przymusową hospitalizację, dość inwazyjne i nieprzyjemne zabiegi, a potem – okres rekonwalescencji. Współczesne metody leczenia polipów czy torbieli są o wiele mniej inwazyjne, bardzo skuteczne i, co ważne, bezpieczne dla pacjentek. W Klinice Wilmed paniom ze zdiagnozowanymi tego typu problemami, w zależności od indywidualnego przypadku, proponowane są np. innowacyjne zabiegi krioterapii oraz elektrokoagulacji.

Krioterapia, zwana popularnie zamrażaniem, to zbieg z wykorzystaniem ciekłego azotu o temperaturze -192°C. Co ważne, poddane działaniu niskiej temperatury zostają tylko tkanki zmienione chorobą (nadżerki, torbiele) – są one niszczone bez jakiegokolwiek negatywnego wpływu na funkcje rozrodcze. Takim samym schematem działania charakteryzuje się elektrokoagulacja, czyli usuwanie zmian przy pomocy prądu elektrycznego o określonej częstotliwości. Zabiegi te pozwalają uniknąć ingerencji chirurgicznej, cechują się wysoką skutecznością, nie niosą ze sobą ryzyka infekcji. Dla pacjentek Kliniki Wilmed ważne jest to, że wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym, a tuż po zakończeniu można wrócić do domu i normalnych aktywności.

Oczywiście należy pamiętać również o tym, że nowoczesna ginekologia pozwala także na leczenie dolegliwości, o których jeszcze niedawno w ogóle się nie mówiło. Jedną z takich przypadłości są np. zbyt duże, nierówne lub zdeformowane wargi sromowe. Bywają one przyczyną nie tylko kompleksów i zaniżonej samooceny, ale również dyskomfortu fizycznego, spowodowanego podrażnieniami czy obtarciami. Doświadczeni specjaliści z Kliniki Wilmed po konsultacjach mogą zaproponować pacjentkom np. zabieg korekcji warg sromowych, czyli labioplastyki. W zależności od indywidualnego przypadku, może ona obejmować np. usunięcie nadmiaru skóry i tkanki podskórnej, nadanie wargom sromowym odpowiedniego kształtu czy wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w celu zlikwidowania asymetrii. Warto podkreślić jeszcze raz – współczesna ginekologia pomaga kobietom zachować zdrowie i pewność siebie!

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl