Laserowe usuwanie brodawek płciowych pod kontrolą kolposkopu

lekarze specjaliści > Laserowe usuwanie brodawek płciowych pod kontrolą kolposkopu

Laserowe usuwanie brodawek płciowych pod kontrolą kolposkopu

medserwis.pl
Kłykciny i brodawki pojawiające się w miejscach intymnych (srom, pochwa, okolice odbytu) spowodowane przez zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV).
Zazwyczaj nie wywołują one dolegliwości bólowych, mogą być jednak przyczyną świądu, krwawień lub dyskomfortu. Najczęściej występują w postaci cielistych lub różowych brodawkowatych wykwitów, pojawiających się w okolicy warg sromowych u kobiet i na napletku u mężczyzn. Nieleczone mogą być groźne dla zdrowia i rozwinąć się w zmiany nowotworowe. Niekiedy kłykciny powiększają się bardzo szybko i zajmują kolejne okolice, dlatego wskazane jest jak najszybsze wdrożenie leczenia.

LASEROWE USUWANIE KŁYKCIN pod kontrolą kolposkopu to najnowocześniejsza i najdokładniejsza metoda leczenia tych zmian.
Oglądanie zmian w obrębie okolic intymnych w powiększeniu za pomocą urządzenia optycznego, jakim jest kolposkop pozwala na PRECYZYJNE USUNIĘCIE LASEREM NAWET BARDZO MAŁYCH KŁYKCIN, które są niewidoczne gołym okiem.
Laseroterapia jest najmniej inwazyjną, a zarazem najskuteczniejszą metodą leczenia kłykcin. Jest to bezpieczna i bezkrwawa metoda, umożliwiająca bardzo precyzyjne, bezbolesne usunięcie zmian. Zabieg praktycznie nie zostawia blizn, nie ma potrzeby zakładania szwów ani hospitalizacji, co gwarantuje szybką rekonwalescencję. Może być wykonywany u kobiet w ciąży. Zaletą laseroterapii jest bezdotykowe oddziaływanie (za pomocą wiązki światła), dzięki czemu nie ma możliwości zakażenia chorobami takimi jak HIV, WZW B czy WZW C. Zabieg nie wymaga powtórzenia, a leczenie tą metodą ogranicza ryzyko nawrotów choroby.

Zabieg trwa od 20 do 40 min, jest poprzedzony znieczuleniem miejscowym, dlatego usuwanie zmian jest praktycznie bezbolesne. Pod wpływem promienia lasera zmiana skórna ulega odparowaniu i koagulacji, nie powodując przy tym niszczenia zdrowej tkanki. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych. Powstałe przy zabiegu strupki (wielkości główki szpilki) natłuszczane maścią regenerującą goją się i odpadają w ciągu kilku dni. Wyciętą zmianę można dodatkowo przesłać do badania histopatologicznego, aby określić czy miała charakter nowotworowy.

Laserowe usunięcie zmian z okolic intymnych jest alternatywą dla długotrwałej (nie zawsze możliwej) farmakoterapii, elektrokoagulacji, krioterapii oraz wycinania skalpelem. W odróżnieniu od tych metod laseroterapia nie wiąże się z powikłaniami w postaci bolesnych ran oraz blizn po zabiegu ani nie wymaga kilkukrotnego powtórzenia.

W SonoFem zabiegi laserowego usuwania kłykcin pod kontrola kolposkopu przeprowadza Dr Joanna Wojciula, specjalista ginekolog-położnik, lekarz medycyny estetycznej.

Dr Joanna Wojciula, specjalista ginekolog-położnik, lekarz ginekologii estetycznej
medserwis.pl
Dr Joanna Wojciula, specjalista ginekolog-położnik, lekarz ginekologii estetycznej
Ukończyła I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie oraz Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej. Specjalizuje się w zabiegach plastycznych warg sromowych, pochwy i krocza oraz zabiegach laserowych i mezoterapii w obrębie okolic intymnych. Przeprowadza zabiegi przy użyciu Lasera MonaLisa Touch.
W SonoFem Centrum Medycznym w Warszawie wykonuje następujące zabiegi ginekologii estetycznej:
Laserowa rewitalizacja pochwy i sromu
Laserowe obkurczenie pochwy po porodzie
Laserowe leczenie nietrzymanie moczu
Labioplastyka laserowa
Laseroterapia blizny po cieciu cesarskim lub nacięciu krocza
Laserowa plastyka krocza po porodzie
Laserowe usunięcie zmian z tarczy szyjki macicy (np. nadżerki)
Wybielanie okolic intymnych
Przecięcie i odtworzenie błony dziewiczej
Zaopatrzenie zadawnionych pęknięć krocza
Mezoterapia okolic intymnych osoczem bogatopłytkowym
O-SHOT - uwrażliwienie strefy G osoczem bogatopłytkowym.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl