Specjalne wydanie bezpłatnego e-booka ,,Zdrowie i ja - Wszystko o chrapaniu"

lekarze specjaliści > Specjalne wydanie bezpłatnego e-booka ,,Zdrowie i ja - Wszystko o chrapaniu"

Czy wiesz, że...

Specjalne wydanie bezpłatnego e-booka ,,Zdrowie i ja - Wszystko o chrapaniu"

zdjecie
Wokół chrapania powstało wiele mitów – niektórym na przykład wydaje się, że chrapanie to tylko irytujące dźwięki, które wydaje śpiąca osoba, albo że jest ono oznaką głębokiego snu, podczas którego człowiek naprawdę odpoczywa. Centrum Medyczne Olimedica postanowiło obalić wszystkie mity i w tym specjalnym wydaniu e-booka przedstawić Państwu czym tak naprawdę jest chrapanie i jakie niesie ze sobą skutki. Oczywiście musimy pamiętać, że chrapanie samo w sobie nie jest chorobą. Jest sygnałem, że u śpiącego występuje przeszkoda na drodze przepływającego powietrza czego konsekwencją jest mniejszy przepływ powietrza do płuc i tym samym niedotlenienie organizmu. Chrapanie jest pierwszym objawem obturacyjnego bezdechu sennego, który polega na występowaniu powtarzających się w czasie snu bezdechów i spłyceń oddychania. Konsekwencje nieleczonego bezdechu sennego są bardzo poważne- mogą być przyczyną wielu poważnych chorób m.in. nadciśnienia tętniczego, zawału serca, arytmii serca (migotanie przedsionków) udaru czy cukrzycy. Najgroźniejszym powikłaniem bezdechu sennego jest nagły zgon sercowy podczas snu. Nie lekceważmy więc chrapania! Pamiętajmy, że bezdech senny można leczyć. Zapraszamy do lektury.


Link do pobrania bezpłatnego e-booka:
https://mailchi.mp/0ebc11ce6188/8eutjcs0fq

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl