Komórki macierzyste - skuteczny sposób na blizny i szybkie gojenie ran

lekarze specjaliści > Komórki macierzyste - skuteczny sposób na blizny i szybkie gojenie ran

Komórki macierzyste - skuteczny sposób na blizny i szybkie gojenie ran

serwismen.plAutorką artykułu jest:
lek. dent. Marta Zinkow
lekarz medycyny estetycznej
specjalista protetyki stomatologicznej
Aspalia Centrum Medycyny Estetycznej w Krakowie
Skóra z wiekiem tarci jędrność i elastyczność. Oprócz tego pojawiają się zmarszczki, często blizny, a także przebarwienia. W zabiegach z zakresu medycyny estetycznej ważne są procesy naprawcze zachodzące od zewnątrz skóry, które powstają w procesie długofalowym. Dostarczenie skórze składników odżywczych w postaci kolagenu i elastyny, ale przede wszystkim komórek macierzystych, są kluczem do pobudzenia komórek skóry, a tym samym jej samoregeneracji i młodego wyglądu.

Iniekcja fibryny bogatopłytkowej, to najnowsze odkrycie w medycynie estetycznej, które funduje skórze piękny, młody i promienny wygląd, ale nie tylko.

Fibryna bogatopłytkowa jest bogata w leukocyty, a także w naczyniowy czynnik wzrostu, który odpowiada za proces gojenia się ran, a także redukcję zmarszczek i blizn.


Koncentrat płytek uzyskanych z krwi własnej pacjenta, jest najbardziej naturalnym materiałem, który umożliwia skórze dostarczenia cytokin czyli białek odpowiedzialnych za wzrost komórek macierzystych w skórze, a także naturalny proces gojenia się ran.

Pobrany z własnej krwi materiał eliminuje ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej podczas wykonywania zabiegu. Dzięki czemu terapia z powodzeniem radzi sobie z gojeniem się ran, ryzykiem wystąpienia infekcji czy zmniejszeniem stanów zapalnych w miejscach poddanych zabiegów. Naturalny, autogenny, eliminuje też wystąpienie rekacji uczuleniowej. Z metody mogą korzystać również osoby nadwrażliwe na różne substancje aktywne.

Fibryna bogatopłytkowa PRF ma szerokie zastosowanie zarówno w stomatologii jak i w medycynie estetycznej.

W stomatologii fibryna wykorzystywana jest głównie w zabiegach chirurgicznych. Przyspiesza gojenie się ran i pomaga odtworzyć struktury tkankowe. Fibryna zmniejsza również stany bólowe, a także pozwala zredukować blizny.

W medycynie estetycznej fibryna powala na wypełnienie zmarszczek, które możliwe jest dzięki tworzeniu się pod skórą siatki z włókien fibryny. Fibryna w delikatny sposób wypełnia tkanki znajdujące się nad nią, dając łagodny efekt uwypuklenia. Zabieg z użyciem fibryny bogatopłytkowej przynosi skórze wiele innych dobroczynnych działań w postaci:

- redukcji blizn;
- wspomaga proces leczenia łysienia;
- mocnego nawilżenia skóry;

Procedury lecznicze wymagające użycia własnej krwi pacjenta, czyli materiału autologicznego, zaliczane są do jednych z bezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, ze względu na znikome ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych lub nietolerancji.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl