Medycyna estetyczna – dla urody i pewności siebie

lekarze specjaliści > Medycyna estetyczna – dla urody i pewności siebie

Medycyna estetyczna – dla urody i pewności siebie

WILMED - Specjalistyczna Przychodnia Lekarska
Korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej nie jest już postrzegane jako wstydliwy temat tabu. Wręcz przeciwnie – to oznaka wysokiej samoświadomości oraz troski o kondycję swojego ciała. W Klinice URODY WILMED pacjenci skorzystać mogą m.in. z coraz popularniejszych zabiegów usuwania przebarwień, depilacji IPL oraz pakietów zabiegów medycyny estetycznej dedykowanych poszczególnym grupom wiekowym.

Przełom zimy i wiosny to doskonały czas, by poddać się niektórym zabiegom medycyny estetycznej, zwłaszcza tym, które wymagają od pacjenta, by później ograniczał ekspozycję skóry na promieniowanie słoneczne. Dni pełnych słońca wciąż mamy bowiem stosunkowo niewiele. Do zabiegów tych zaliczają się m.in. procedury z wykorzystaniem impulsowego źródła światła (IPL). W zależności od jego gęstości energii, długości fali i natężenia, może być ono wykorzystywane np. do usuwania przebarwień albo depilacji ciała. W pierwszym przypadku stosuje się impulsowe źródło światła o niskiej gęstości energii – naświetlenie przy jego pomocy określonych partii skóry stymuluje jej natychmiastową i bardzo natężoną regenerację. Dzięki temu, fotoodmładzanie – bo tak fachowo nazywa się ten zabieg – pozwala na usunięcie zmian posłonecznych, przebarwień, zaburzeń pigmentacji skóry czy piegów. Cera zyskuje jednolity kolor, jest gładka, rozświetlona i widocznie młodsza (redukcji ulegają bowiem również płytkie zmarszczki). Z drugiej strony, impulsowe źródło światła o odpowiedniej długości fali jest w stanie dotrzeć do mieszków włosowych i zniszczyć naczynia, które je odżywiają. Seria zabiegów depilacji IPL – w zależności od odstępów między nimi, ale także karnacji pacjenta czy depilowanej okolicy – może więc bardzo skutecznie rozwiązać problem nadmiernego owłosienia.

Zabiegi dopasowane do potrzeb

Bardzo dużą popularnością wśród pacjentów Kliniki Urody Wilmed cieszą się pakiety zabiegów medycyny estetycznej, dopasowane do potrzeb poszczególnych grup wiekowych. Innego traktowania wymaga przecież skóra 20-latki, a innego – cera dojrzałej pani w wieku 50+. U młodszych pacjentów najważniejsze jest zadbanie o odpowiedni poziom nawilżenia skóry, dostarczenie jej jak największej ilości składników odżywczych, a także opóźnianie pierwszych procesów starzenia – z tego względu poleca się im np. peelingi pozwalające dogłębnie oczyścić skórę, mezoterapię z wykorzystaniem koktajli witaminowych czy zabiegi preparatami na bazie kwasu hialuronowego, pozwalające usunąć blizny potrądzikowe. Z kolei cera dojrzała zazwyczaj potrzebuje już silniejszego odżywienia, zabiegów odmładzających, a także modelujących. Zastosowanie znajdują tu wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, toksyna botulinowa, tzw. mezopil (połączenie peelingu i mezoterapii) czy fotoodmładzanie. Oczywiście należy przy tym pamiętać, że konkretny pakiet zabiegów dla danego pacjenta musi być dostosowany do jego stanu zdrowia (niektórych zabiegów nie można wykonywać np. u osób przyjmujących leki przeciwzakrzepowe albo posiadających rozrusznik serca) oraz indywidualnych potrzeb.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl