Sezon na gładką skórę w Viva-Derm

lekarze specjaliści > Sezon na gładką skórę w Viva-Derm

Sezon na gładką skórę w Viva-Derm

dr Olga Barc-Walkiewicz - lek. med. internista i medycyny estetycznejdr Olga Barc-Walkiewicz - lek. med. internista i medycyny estetycznej
Zima to doskonały czas na rozpoczęcie depilacji laserowej. Chciałabyś cieszyć się zawsze gładką skórą, ale nie wiesz, które z obiegowych opinii na temat laseroterapii są prawdą, a które mitem? Twoje wątpliwości rozwieje ekspert dr Olga Barc-Walkiewicz z warszawskiej kliniki Viva-Derm.

IPL nie jest laserem i nie doprowadza do tak dobrych efektów jak lasery diodowe.


PRAWDA: Urządzenia wykorzystujące technologię IPL nie są laserami. Lampa ksenono-wa, w którą są wyposażone, w odróżnieniu od lasera emituje fale światła różnej długości. W ten sposób wiązka światła trafia nie tylko we włos, ale też w okoliczne tkanki, które mo-że uszkodzić. Lasery diodowe działają bardziej precyzyjnie, a przez to są skuteczniejsze i bezpieczniejsze.
CO NA TO EKSPERT: W porównaniu z laserami diodowymi skuteczność zabiegów wyko-rzystujących technologię IPL jest wielokrotnie mniejsza, co najczęściej doprowadza jedy-nie do częściowej redukcji owłosienia.

Zabieg laserowy musi boleć, przecież polega na poparzeniu skóry.

MIT: Depilacja laserowa nie musi być bardzo bolesna. Nowoczesne lasery diodowe wypo-sażone są w systemy chłodzenia działające jak znieczulenie. U osób źle znoszących ból, zwłaszcza w przypadku depilacji bardzo wrażliwych partii ciała, można dodatkowo zasto-sować kremem znieczulający.
CO NA TO EKSPERT: W najnowocześniejszym laserze Palomar Vectus TM, na którym pracujemy w Viva-Derm, zastosowano system Advanced Contact Cooling TM, chłodzący skórę do temperatury 5 stopni Celsjusza. Zabiegi wykonywane przy użyciu lasera Palomar Vectus TM to obecnie najbardziej komfortowa metoda trwałej depilacji. Faktu tego dowodzą opinie pacjentów, którzy korzystali wcześniej z zabiegów wykonywanych za pomocą innych urządzeń.

Depilacja laserowa jest tylko dla brunetek i szatynek

MIT: Jeszcze do niedawna skuteczna depilacja laserowa faktycznie była dostępna tylko dla osób o ciemnych włosach. Obecnie na rynku jest już urządzenie pozwalające na per-manentne usunięcie włosów niezależnie od ich koloru.
CO NA TO EKSPERT: W laserze Palomar Vectus TM zastosowano przełomową techno-logię sprawiającą, że zabiegom depilacji mogą poddawać się osoby o każdym fototypie, w tym rude i o jasnych włosach, w przypadku których zabiegi wykonywane laserami star-szych generacji i IPL nie były skuteczne. Laser wyposażony jest w opatentowany czytnik melaniny Skintel Melanine Reader TM i automatycznie rozpoznaje cztery parametry istot-ne z punktu widzenia depilacji: fototyp, średnicę oraz gęstość i kolor włosów. Dzięki temu zabieg jest nie tylko bezsprzecznie skuteczny, ale też bardzo bezpieczny, ponieważ wiąz-ka lasera dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. W praktyce - ryzyko poparzenia skóry jest niemal zerowe.

Im jaśniejsze ma się włosy, tym więcej zabiegów trzeba wykonać.

PRAWDA: Im większy kontrast pomiędzy odcieniem skóry i włosów, tym depilacja jest efektywniejsza. U blondynek kontrast ten jest mniejszy, dlatego depilacja jest nieco trud-niejsza. Ponadto warto pamiętać, aby przed zabiegiem nie opalać się ani nie stosować samoopalacza.
CO NA TO EKSPERT: Inteligentne technologie zastosowane w laserze Palomar Vectu-sTM umożliwiają zastosowanie podczas zabiegu optymalnej wartości energii (czytnik Skintel). Ze względu na mniejszą ilość melaniny we włosach jasnych skuteczność jest zawsze nieco mniejsza niż w ciemnym włosie, a liczba zabiegów przez to większa.

Niedokończenie serii zabiegów sprawi, że uzyskane efekty przepadną.

MIT: Brak kontynuacji zabiegów nie cofnie już osiągniętych efektów. W wyniku niedokoń-czenia serii część włosów po prostu nie zostanie usuniętych. Warto jednak pamiętać, że aby uzyskać pełną skuteczność zabiegów, należy przestrzegać terminów kolejnych sesji. Laser działa jedynie na włosy będące w konkretnej fazie wzrostu, a w danym momencie znajduje się w niej tylko ok. jedna trzecia włosów.
CO NA TO EKSPERT: Każdy zabieg permanentnie niszczy te mieszki włosowe, z których w chwili wykonywania zabiegu wyrastają włosy będące w fazie wzrostu (anagenu). Znaczne wydłużenie lub skrócenie przerwy między zabiegami może przynieść efekt słabszy od spodziewanego i konieczność wykonania dodatkowych zabiegów.

Stosowanie niektórych kosmetyków uniemożliwia wykonanie zabiegu.

PRAWDA: Przed zabiegiem nie powinno się stosować kosmetyków z retinolem, który sto-sowany jest często w kremach przeciwzmarszczkowych, ale też w specyfikach przeciwtrą-dzikowych czy zapobiegających suchości skóry, ani preparatów o działaniu złuszczają-cym.
CO NA TO EKSPERT: Stosowanie pewnych substancji niesie ryzyko powstania blizn i przebarwień. Są to przede wszystkim retinoidy, czyli pochodne witaminy A. Działanie fotouczulające ma też dziurawiec i nagietek, także często spotykane w kremach.

Przygotowania do zabiegu należy rozpocząć pół roku wcześniej.

PRAWDA: Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu jest m.in. stosowanie niektórych leków i kosmetyków zawierających wspomniane już zioła i retinoidy. Depilację można wykonać dopiero pół roku po zakończeniu takiej farmakoterapii. Miesiąc wcześniej nie wolno stosować żadnej depilacji usuwającej włosy razem z cebulkami ani się opalać.
CO NA TO EKSPERT: Leki zawierające retinol należy odstawić już na pół roku przed planowanym zabiegiem, zaś kosmetyki z tą substancją - na co najmniej trzy tygodnie. Opalona skóra nie jest bezwzględnym przeciwskazaniem do wykonania zabiegu. Warto jednak odczekać przynajmniej dwa tygodnie. Czytnik Skintel zapewnia pełne bezpieczeństwo zabiegu, jednak przy ciemnej skórze obniżona zostanie moc emitowanej dawki, przez co efekt będzie mniejszy.

Zabiegowi mogą poddać się tylko osoby pełnoletnie.

MIT: Zabieg można wykonać u osób w każdym wieku.
CO NA TO EKSPERT: W przypadku osób niepełnoletnich konieczne jest wyrażenie zgody przez opiekuna.
W trakcie jednego zabiegu można poddać depilacji różne części ciała.

PRAWDA: Zwykle podczas jednej wizyty można wykonać zabieg na kilku partiach ciała. Należy jednak wziąć pod uwagę, że w przypadku poszczególnych części ciała należy zachować inne odstępy pomiędzy kolejnymi zabiegami.
CO NA TO EKSPERT: Liczba zabiegów zależy m.in. od partii ciała. Zwykle wystarcza 4-6 zabiegów wykonywanych w odstępach od 4 do 6 tygodni w przypadku twarzy, ramion i bikini oraz od 8 do 10 tygodni, gdy depilujemy nogi i plecy.

Przyjmowanie antykoncepcji doustnej wyklucza wykonanie zabiegu.

MIT: Zabieg można wykonywać podczas brania pigułek antykoncepcyjnych.
CO NA TO EKSPERT: Na efekty depilacji laserowej wpływ mają uwarunkowania genetyczne i hormonalne. W przypadku zaburzeń hormonalnych i przyjmowaniu leków anty-koncepcyjnych w ramach ich terapii - wykonanie zabiegu depilacji laserowej należy poprzedzić konsultacją z lekarzem.

Dlaczego Palomar Vectus TM?
Usuwanie jasnych, rudych i siwych włosów - Palomar Vectus TM rozpoznaje fototyp, średnicę oraz gęstość i kolor włosów. Dzięki temu usuwa włosy w każdym kolorze, także te, których lasery diodowe starszej generacji i IPL nie były w stanie wyeliminować.
Bezbolesność zabiegu - system chłodzący skórę do 5 stopni Celsjusza (Advanced Contact Cooling TM) uśmierzając ból zimnem - działa jak znieczulenie.
Najwyższa skuteczność - innowacyjna budowa głowicy lasera (PhotonRecycling SM) pozwala rozdzielić wiązkę laserową na kilka strumieni i odbić ją. W efekcie bolesność zabiegu jest mniejsza, a łączna wartość wiązki bardzo wysoka, co pozwala uzyskać większą skuteczność zabiegu.
Ryzyko poparzenia skóry wyeliminowane niemal całkowicie - opatentowany czytnik mela-niny (Skintel Melanine Reader TM) rozpoznaje odcień skóry i automatycznie dopasowuje parametry depilacji do indywidualnych potrzeb pacjenta, aby była ona maksymalnie skuteczna i bezpieczna.
Oszczędność czasu i kosztów - dzięki większej efektywności lasera do wyeliminowania niechcianego owłosienia potrzeba mniej zabiegów.

Dlaczego Viva-Derm?
Mamy kilkunastoletnie doświadczenie w depilacji laserowej. Wprowadziliśmy do oferty tego typu zabiegi jako jedna z pierwszych klinik w Polsce. Nasz zespół tworzą najwyższej klasy eksperci - współpracujemy z wieloma lekarzami różnej specjalności. Wykonujemy zabiegi za pomocą własnego, najnowocześniejszego sprzętu i nieustannie rozwijamy kompetencje naszej kadry. Gwarantujemy bezpieczeństwo i powodzenie wszystkich procedur - do zabiegów kwalifikują pacjentów lekarze, a wykonują je doświadczeni kosmetolodzy.Oferujemy bezpłatne konsultacje lekarskie, w trakcie których pacjenci są kwalifikowani do zabiegu i dokładnie poznają jego możliwości. W ten sposób wykluczamy ryzyko niepowodzenia zabiegu i nie narażamy pacjentów na niepotrzebne koszty.
Zapewniamy krótki czas oczekiwania na zabieg.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl