Kompleksowe leczenie niepłodności czyli jak zostać rodzicem mimo przeciwności

lekarze specjaliści > Kompleksowe leczenie niepłodności czyli jak zostać rodzicem mimo przeciwności

Kompleksowe leczenie niepłodności czyli jak zostać rodzicem mimo przeciwności

Kompleksowe leczenie niepłodności w Klinice Certus
Niepłodność jest stosunkowo częstym problemem, a WHO uznało ją za chorobę społeczną. Mówimy o niej, gdy pomimo regularnych starań o dziecko przez okres minimum 12 miesięcy, nie dochodzi do poczęcia. Oto kilka statystyk:
1. co piąta para w Europie ma problemy z poczęciem dziecka,
2. w Polsce problem dotyczy aż 1,5 miliona par,

3. nawet co 3 para czeka na poczęcie dziecka powyżej 2 lat!

Od czego zacząć? Zadbaj o swoje zdrowie – wylecz zęby, przyjmuj kwas foliowy, dobierz odpowiednią dietę, pamiętaj o odpoczynku i właściwej liczbie godzin snu.

Co dalej? W celu zdiagnozowania przyczyn problemów z poczęciem dziecka, do lekarza powinno się udać oboje małżonków. Wśród badań, które pomogą w postawieniu diagnozy należy wymienić:

1. testy hormonalne z krwi - hormony tarczycy, testosteron, estradiol, prolaktynę, progesteron.

2. badanie nasienia (seminogram) - polegające na ocenie plemników oraz wydzieliny prostaty i pęcherzyków nasiennych. Makroskopowo ocenia się objętość, barwę, stopień zmętnienia, gęstość, lepkość, czas upłynnienia i pH ejakulatu. W badaniu mikroskopowym dokonuje się: oceny liczby plemników (koncentracja), określenia morfologii plemników z opisem nieprawidłowości budowy, żywotności i ruchliwości, szczególnie ruchu postępowego.

3. badanie drożności jajowodów (HSG) - jest to badanie macicy i jajowodów, które często pomaga poznać przyczynę kobiecej niepłodności. Służy ono ocenie budowy i kształtu jamy macicy, a także drożności jajowodów. W Certusie zabieg ten jest niemal bezbolesny ze względu na stosowanie metody cewnikowej oraz podanie znieczulenia dożylnego.

4. badania genetyczne np. gen MTHFR kodujący enzym, który wpływa na właściwe przetwarzanie kwasu foliowego oraz białek. Jego mutacja zwiększa ryzyko wad cewy nerwowej u dzieci oraz powoduje zbyt wysoki poziom homocysteiny, który może wywoływać zakrzepicę a także kłopoty w ciąży (m.in. poronienia czy poród przedwczesny).

5. USG jamy brzusznej, macicy czy jąder.

W Prywatnej Lecznicy Certus istnieje możliwość kompleksowej diagnostyki niepłodności dzięki dostępowi do: ginekologa, urologa, endokrynologa, hematologa, psychologa, dietetyka, badań diagnostycznych oraz naprotechnologa (lek. med. Laury Grześkowiak), która dzięki interdyscyplinarnemu podejściu do pacjentów analizuje ogół badań i konsultacji, co prowadzi do trafnej diagnozy i wprowadzenia przyczynowego leczenia, a tym samym zwiększa szanse na powrót płodności.

Skuteczność takich działań jest stosunkowo wysoka, gdyż aż do 45% par zachodzi w ciążę!

Zachęcamy do odwiedzenia naszego Centrum Leczenia Niepłodności.

Więcej szczegółów na naszej www.certus.med.pl
lub pod numerem telefonu 618 604 200.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl