Wybór lasera do depilacji, czyli laser laserowi nierówny

lekarze specjaliści > Wybór lasera do depilacji, czyli laser laserowi nierówny

Czy wiesz, że...

Wybór lasera do depilacji, czyli laser laserowi nierówny

medserwis.pl
Z roku na rok w całej Polsce przybywa nowych miejsc, które oferują usługi trwałego usuwania zbędnego owłosienia, czyli depilacji laserowej. Jak w takim razie dokonać wyboru gdzie poddamy się zabiegowi, tak aby był skuteczny i spełniał nasze oczekiwania

Jakie urządzenie do depilacji wybrać?

Przed rozpoczęciem zabiegów warto wykonać reaserch i poczytać na temat różnych urządzeń do depilacji. Wybór sprzętu, którym możemy usunąć włosy jest ogromny. Poczynając na technologii IPL (intense pulse light), a kończąc na laserach diodowych. Podstawowym problemem jaki spotkamy na swojej drodze jest to czym różnią się urządzenia IPL od laserów diodowych, skoro oba są reklamowane jako maszyny do trwałej redukcji owłosienia? Najważniejszą różnicą pomiędzy IPL, a laserem diodowym jest to, że system IPL wysyła impulsy o różnej długości fali (590 nm – 1200 nm), w odróżnieniu od laserów diodowych (800 nm). W konsekwencji energia impulsu urządzeń IPL nie jest skoncentrowana na włosach lecz rozchodzi się na tkanki wokół. W urządzeniach diodowych cała energia impulsu koncentruje się na włosach, dzięki czemu możemy uzyskać maksymalne efekty redukcji owłosienia. Wniosek nasuwa się sam, jeśli pragniesz trwałego usunięcia włosów laser diodowy będzie lepszym wyborem niż IPL! Na rynku możemy spotkać także mniej popularne lasery aleksandrytowe, które charakteryzują się mniejszą długością fali (755 nm) niż lasery diodowe ale ich wiązka laserowa również jest skoncentrowana na włos.

Jakie lasery diodowe są gwarancją najwyższej jakości?

Laser, który nieprzerwanie cieszy się uznaniem kosmetologów i klientów to laser diodowy Light Sheer. Występuje on w czterech wersjach i każda z nich jest bardzo dobra. Kolejnym, nowszym urządzeniem na rynku jest laser Palomar Vectus, który podbija serca klientów i daje niesamowite efekty jeśli chodzi o trwałe usuwanie owłosienia.

Jak wybrać odpowiedni gabinet?

Kiedy podejmiemy decyzję odnośnie urządzenia, którym chcemy mieć wykonany zabieg, nadchodzi pora na wybór odpowiedniego gabinetu. Czym kierować się podczas podejmowania tej decyzji? Najlepiej wybierać miejsca sprawdzone przez naszych bliskich i przyjaciół. Jeśli nie znamy nikogo kto poddał się depilacji laserowej warto poczytać opinie w internecie o miejscach, które nas interesują. Pozytywne opinie będą najlepszą gwarancją, że usługa w danym salonie zostanie wykonana profesjonalnie. Dodatkowo większość gabinetów kosmetycznych oferuje darmową konsultację przed zabiegiem, a nawet bezpłatną próbę laserową, dzięki której na własnej skórze przekonamy się o odczuciach podczas zabiegu i będziemy mogli porozmawiać z profesjonalistą na temat procedury zabiegowej.

Kiedy należy zachować ostrożność?

Coraz więcej gabinetów oferuje zabiegi depilacji laserowej w wyjątkowo niskich cenach. Przed udaniem się do takiego miejsca porównaj ceny różnych salonów. Jeśli cena jest podejrzanie niska to możliwe, że dany salon pracuje na słabym jakościowo sprzęcie lub nie wykonuje zabiegów z należytą dokładnością i starannością. W efekcie na takich zabiegach stracimy czas, pieniądze i nerwy. Warto zatem zainwestować większą sumę i cieszyć się świetnymi efektami.

Podsumowując, jeśli chcesz przystąpić do depilacji laserowej to najważniejsze jest wybranie dobrego gabinetu kosmetycznego, który dysponuje sprzętem wysokiej klasy. Dzięki temu osiągniemy zamierzony cel, czyli gładkie ciało bez zbędnych włosów.

Adrianna Samociuk
mgr kosmetolog, specjalista depilacji laserowej z gabinetu Kosmetologia ESTETI-MED w Warszawie

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl