Możliwości współczesnej medycyny estetycznej

lekarze specjaliści > Możliwości współczesnej medycyny estetycznej

Możliwości współczesnej medycyny estetycznej

medserwis.pllek. med. Małgorzata Ornatowska
Medycyna estetyczna oferuje szeroką ofertę dopasowaną dla pań i panów w każdym wieku. Szczególny nacisk kładzie zresztą, jak każda dziedzina medycyny, na profilaktykę. Proces starzenia jest procesem ciągłym, którego przy obecnym poziomie wiedzy medycznej, nie potrafimy powstrzymać. Możemy jednak skutecznie ten proces w zakresie estetycznym opóźniać. Możemy tez dokonywać „cudów” i wygląd pacjentów starszych wiekowo odmładzać.

Profilaktyka dotyczy kwestii nie wytworzenia zmarszczek, czyli przedstawia rolę toksyny botulinowej typu A ( Azzalure, Botox), która zastosowana odpowiednio wcześnie zapobiega powstaniu zmarszczek mimicznych lub zdecydowanie je minimalizuje.

Profilaktyka to też dbanie o prawidłową kondycję skóry i stosowanie prostych zabiegów przeciwstarzeniowych, takich jak mezoterapia czy peelingi. To także odpowiednio wczesna ingerencja w uzupełnianie traconych z czasem objętości tkankowych w celu zachowania trzech podstawowych elementów młodego wyglądu, czyli: dobrej kondycji skóry, ładnego owalu i większości powierzchni wypukłych w stosunku do wklęsłych na twarzy. Wypukłość odbija światło , wklęsłością powoduje cień. Młoda twarz jest rozświetlona, starsza przeważa w obszary zacienione.
Jeśli profilaktyka nie jest już możliwa i do gabinetu trafia osoba powyżej 40 rż, medycyna estetyczna tez oferuje możliwość poprawy wyglądu. Zastosowanie tu mają już inne metody polegające na odtworzeniu elementów świadczących o młodym wyglądzie. Z tym procesem wiążą się dużo większe wydatki i czas, który nieraz liczy się w latach.

Pacjentów, którzy pojawiają się u lekarza estetycznego w wieku powyżej 60 rż zazwyczaj czeka długotrwała terapia z użyciem laserów, głębokich peelingów czy mocnych stymulatorów produkcji kolagenu, jak kwas polimlekowy(Sculptra) czy hydroksyapatyt wapnia ( Crystalys), zastosowania nici liftingujących . Często zdarza się tez tak , ze pacjenci po 60 rż, którzy wcześniej nie stosowali żadnych zabiegów estetycznych , kierowani są do chirurgów plastycznych, ponieważ zastosowanie mniej inwazyjnych zabiegów estetycznych może być zbyt kosztowne, a efekty mało zadowalające.

Medycyna estetyczna daje możliwość jakby zatrzymania czasu. Nie jest możliwe aby z osoby 40 czy 50 letniej uczynić 20 latka , ale jest możliwe, aby wygląd 40-50 letniej osoby zachować na kolejne 10-15 lat.

Samopoczucie jest istotną cechą naszej psychiki. Żyjąc coraz dłużej chcemy zachować estetyczny wygląd. Rozsądna ingerencja w proces starzenia powoduje, że ten proces przebiega estetycznie i pozwala cieszyć się dobrym wyglądem przez wiele lat.

Zachęcam do korzystania z bogatej oferty zabiegów estetycznych, ale z rozmysłem i umiarem, u doświadczonych lekarzy , z użyciem materiałów lub urządzeń posiadających wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa .

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl