Peeling węglowy laserem Pastelle

lekarze specjaliści > Peeling węglowy laserem Pastelle

Temat miesiąca

Peeling węglowy laserem Pastelle

Wiedza na temat zalet leczniczych węgla aktywnego jest w zasadzie powszechna. Cenimy go za właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne.

Wiedza na temat zalet leczniczych węgla aktywnego jest w zasadzie powszechna.
Cenimy go za właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Wiemy, że ma ogromne zdolności absorpcyjne, dzięki którym może wychwytywać i wiązać cząstki toksyn, które nie rozpadają się w organizmie, a następnie są z niego wydalane. Węgiel aktywny może pochłonąć wielokrotnie więcej toksyn niż wynosi jego ciężar, stąd też pierwiastek znalazł zastosowanie w medycynie estetycznej w celu głębokiego oczyszczania i złuszczenia wierzchnich warstw naskórka.
Węgiel aktywny: przyciąga i wchłania toksyny, nadmiar sebum, usuwa zrogowaciały naskórek, działa kojąco, ale także rozjaśniająco.

Zaletą zabiegu jest nieinwazyjność, a także krótki okres rekonwalescencji.
Peeling węglowy zwany zabiegiem ‘black doll’ wykonywany jest przy użyciu wysokiej klasy lasera Nd:Yag Q-switch o nazwie Pastelle. Polega na pokryciu skóry koloidalną zawiesiną węgla i naświetlaniu jej promieniem laserowym. Cząsteczki węgla absorbują energię światła laserowego, w wyniku czego powstają ‘mikroeksplozje’ powodujące głębokie oczyszczenie skóry, zwężenie porów oraz ujednolicenie kolorytu i poprawę jędrności.

Zabieg wykonujemy oczywiście po demakijażu, trwa około 40 minut do godziny; w zależności od obszaru na jakim chcemy się skupić. W czasie pierwszego etapu dwukrotnie rozgrzewamy węgiel, aby umożliwić mu jak najgłębsze wniknięcie w skórę. Następnie całkowicie oczyszczamy skórę z węgla i zanieczyszczeń, powodując pobudzanie produkcji kolagenu. Odczucia przy zabiegu zależą od indywidualnej wrażliwości pacjenta.

Najlepsze efekty uzyskamy w przypadku problemów takich jak:
- ziemista, szara cera
- rozszerzone pory
- nadmierne wydzielanie sebum
- drobne zmarszczki
- utrata jędrności skóry
- przebarwienia
- przebarwienia pozapalne po trądziku
- duża obecność zaskórników

Przeciwskazania do zabiegu są podobne jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej tj.: ciąża, karmienie piersią, bielactwo, łuszczyca, choroba nowotworowa, radioterapia, chemioterapia, epilepsja, aktywne infekcje grzybicze, bakteryjne, wirusowe (także aktywna opryszczka), rany w miejscu jakie chcemy poddać zabiegowi, aktywny trądzik, zażywanie leków światłouczulających, zażywanie ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, pokrzywa, skrzyp, rumianek)

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl