Fanaberia czy znak czasu?

lekarze specjaliści > Fanaberia czy znak czasu?

Fanaberia czy znak czasu?

Młodzieńczy wygląd jest szeroko propagowany. Modelki w skąpej, przezroczystej bieliźnie czy bikini mają pełne, gładkie wargi sromowe większe...

Zabiegi ginekologii estetycznej cieszą się z coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet. Wpływa na to wiele elementów. Młodzieńczy wygląd kobiecego sromu jest szeroko propagowany w gazetach i internecie. Modelki w skąpej, przezroczystej bieliźnie czy bikini mają pełne, gładkie wargi sromowe większe, bez widocznych na zewnątrz warg sromowych mniejszych i łechtaczki.

Rzeczywistość jednak jest inna. Zewnętrzne narządy płciowe żeńskie są dość często asymetryczne i cechuje je duża zmienność w wyglądzie. Choć jest to zjawisko zupełnie naturalne, często nie jest akceptowane przez kobiety z przyczyn estetycznych.

Badania pokazują, że sposób, w jaki kobiety postrzegają swoje narządy płciowe ma wpływ na ich życie seksualne i relacje partnerskie. Brak pewności siebie w kontaktach seksualnych powoduje, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się zabiegi labioplastyki, czyli zmniejszenia warg sromowych mniejszych.

Najczęstszą przyczyną decyzji o tego typu zabiegu są względy estetyczne. Jest jednak grupa kobiet, która decyduje się na zabieg labioplastyki ze względu na problemy higieniczne związane z nadmiernym wydzielaniem śluzu i miejscowym podrażnieniem, a także dyskomfortem podczas współżycia (wargi sromowe wciągają się do pochwy przy penetracji), bólem podczas uprawiania sportu lub noszenia obcisłej odzieży.

Okolica intymna w wielu przypadkach jest wciąż tematem tabu. Kobiety są często zakłopotane omawianiem z lekarzem swoich problemów związanych z estetyką krocza. Obawiają się niezrozumienia. Częściej odwiedzają fora internetowe, gdzie dzielą się swoimi obawami, radzą się i porównują swój wygląd z innymi. Niekiedy to partner sugeruje kobiecie poddanie się zabiegowi korekcji warg sromowych.

Od kilku lat, dzięki nowoczesnym metodom labioplastyki laserowej, zabiegi te stały się bardziej dostępne. Przyczyniła się do tego możliwość wykonywania zabiegu w warunkach ambulatoryjnych, niższa cena, mniejsza liczba powikłań oraz szybszy czas rekonwalescencji. Laser zmniejsza ryzyko powstania blizn pooperacyjnych, redukuje obrzęk obszaru poddanego zabiegowi oraz dyskomfort po zabiegu. Zabieg labioplastyki laserowej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Powrót do pełnej sprawności seksualnej trwa około 4 tygodnie.

Pacjentki zainteresowane chirurgią okolic intymnych niczym nie różnią się od pacjentów poddających się innym operacjom plastycznym. Chcą poprawić swój wygląd, zachować go naturalnym, mieć minimalne blizny i szybko powrócić do codziennej aktywności. Ze względu na duże różnice anatomiczne okolic intymnych i częste występowanie asymetrii ważne jest omówienie z pacjentką przewidywanych efektów i ewentualnych możliwych powikłań. Labioplastyce mogą poddać się zarówno kobiety bardzo młode jak i dojrzałe.

Większość kobiet decyduje się na korekcję warg sromowych ze względów czysto estetycznych i funkcjonalnych, ale są też takie, które oczekują, że operacja zwiększy ich satysfakcję seksualną. Ponieważ istnieje wiele przyczyn zaburzeń seksualnych, pacjentki muszą być świadome, że labioplastyka nie służy bezpośredniej poprawie życia seksualnego, tylko przywraca estetykę krocza, przez co poprawia samopoczucie kobiety oraz zwiększa jej samoocenę.

Badania pokazują, że prawie 95% pacjentek, które zostały poddane labioplastyce zgłasza poprawę samooceny. Przed zabiegiem ważna jest konsultacja lekarza specjalizującego się w ginekologii estetycznej, który oceni wskazania i przeciwwskazania do zabiegu oraz omówi spodziewane efekty zabiegu.

Zapraszamy na zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej do SonoFem Centrum Medycznego w Warszawie, ul. Ateńska 10 (Saska Kępa).

Dr Joanna Wojciula, specjalista ginekolog-położnik, lekarz ginekologii estetycznej
medserwis.pl
Dr Joanna Wojciula, specjalista ginekolog-położnik, lekarz ginekologii estetycznej
Ukończyła I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie oraz Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej. Specjalizuje się w zabiegach plastycznych warg sromowych, pochwy i krocza oraz zabiegach laserowych i mezoterapii w obrębie okolic intymnych. Przeprowadza zabiegi przy użyciu Lasera MonaLisa Touch.
W SonoFem Centrum Medycznym w Warszawie wykonuje następujące zabiegi ginekologii estetycznej:
Laserowa rewitalizacja pochwy i sromu
Laserowe obkurczenie pochwy po porodzie
Laserowe leczenie nietrzymanie moczu
Labioplastyka laserowa
Laseroterapia blizny po cieciu cesarskim lub nacięciu krocza
Laserowa plastyka krocza po porodzie
Laserowe usunięcie zmian z tarczy szyjki macicy (np. nadżerki)
Wybielanie okolic intymnych
Przecięcie i odtworzenie błony dziewiczej
Zaopatrzenie zadawnionych pęknięć krocza
Mezoterapia okolic intymnych osoczem bogatopłytkowym
O-SHOT - uwrażliwienie strefy G osoczem bogatopłytkowym.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl