Poznaj patent na piękne nogi - bez żylaków

lekarze specjaliści > Poznaj patent na piękne nogi - bez żylaków

Poznaj patent na piękne nogi - bez żylaków

medserwis.pl
Czym są popularne żylaki? Jakie jest ryzyko, że i ty zachorujesz? Czy wiesz, że wiele kobiet uważa pajączki jedynie za defekt estetyczny, tymczasem często poprzedzają one występowanie żylaków? Odpowiedzi na te i wiele innej pytań znajdziesz w tym artykule. Sprawdź, jak dbać o zdrowe nogi i co zrobić, gdy żylaki już doskwierają…

Niewydolność żylna jest popularnym problemem medycznym, jak się objawia?

Pierwsze objawy bywają mało charakterystyczne: pieczenie, świąd, skurcze mięśni, uczucie ciężkości lub zmęczenia nóg. W kolejnych etapach rozwoju choroby pojawiają się poszerzone naczynia siatkowate oraz żylaki, które prowadzą do obrzęków i zmian zarówno na skórze, jak i pod nią. Nieleczone żylaki mogą prowadzić do kalectwa!Jak duże jest ryzyko, ze i Ciebie dotknie ta przypadłość?

Szacuje się, że w różnych stopniach zaawansowania dotyka ona aż ¼ Polaków. Częściej zapadają na nią kobiety niż mężczyźni. Jeżeli oboje rodzice mają żylaki to częstość wystąpienia żylaków u dzieci wynosi 90%. Jeśli tylko jedno z rodziców ma żylaki to częstość ich wystąpienia u dziewczynek to 60%, a u chłopców 25%.

Jak skutecznie wyleczyć żylaki?

Nowoczesnymi, bezpiecznymi i skutecznymi metodami leczenia żylaków kończyn dolnych są przeprowadzane w Prywatnej Lecznicy Certus zabiegi operacyjne z wykorzystaniem lasera lub fal radiowych RF. Te nowatorskie metody pozwalają pacjentowi na szybki powrót do zdrowia, a także do normalnej, codziennej aktywności. Ponadto w obu przypadkach skuteczność leczenia wynosi ponad 95%! Dla kobiet nie bez znaczenia jest również fakt, że obie metody są mało inwazyjne i zapewniają bardzo dobry efekt kosmetyczny, lepszy niż w zabiegach tradycyjnych, polegających na wyrywaniu niewydolnych żył za pomocą drucianej sondy.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz wiedzieć więcej?

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas infografiką (poniżej), która kompleksowo przedstawia zasady dbania o zdrowe nogi. Odwiedź także naszą stronę www.certus.med.pl lub zadzwoń 61 8 604 430.
Nie lekceważ też pajączków ani obrzęków nóg – odwiedź chirurga naczyniowego, który doradzi najskuteczniejszą metodę ich leczenia.

medserwis.pl

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl