Co to jest kubeczek menstruacyjny?

lekarze specjaliści > Co to jest kubeczek menstruacyjny?

Temat miesiąca

Co to jest kubeczek menstruacyjny?

Bycie kobietą ma z pewnością wiele zalet, ale są też niedogodności np. te związane z comiesięcznymi dolegliwościami, dokuczliwym PMS oraz z miesiączką.

Bycie kobietą ma z pewnością wiele zalet, ale są też niedogodności np. te związane z comiesięcznymi dolegliwościami, dokuczliwym PMS oraz z miesiączką.

Na rynku znajdziemy przeróżne środki do higieny intymniej: płyny, chusteczki, tampony, podpaski, także podpaski wielorazowego użytku. Od niedawna mamy także nowoczesną i bardzo ciekawą alternatywę tj. kubeczek menstruacyjny.

Kubeczek menstruacyjny jest od niedawna na naszym rynku, zyskał już sobie uznanie w krajach zachodnich.

Jak działa kubeczek menstruacyjny?

Kubeczek menstruacyjny przypomina swoim kształtem dzwon lub kielich. Jest pojemniczkiem na krew miesiączkową. Jest nie chłonny tylko zbiera krew do środka. Ma różne rozmiary, więc każda kobieta może dobrać swój indywidualnie. Mniejsze kubeczki przeznaczone są dla kobiet młodszych, które nie rodziły jeszcze dzieci, mają mniej obfite miesiączki, natomiast większe dla tych, które już rodziły dzieci, mają obfite miesiączki.

Kubeczek menstruacyjny może mieć także różne końcówki i poziomy miękkości. Dobrze się sprawdza także dla kobiet prowadzących aktywny i sportowy tryb życia. Tu trzeba zwrócić uwagę, że ma przewagę nad tamponami, ponieważ jest bardziej pojemny niż tampon, jeśli standardowo go kontrolujemy nie ma możliwości przeciekania – nawet jeśli naprawdę intensywnie ćwiczymy.
Producenci kubeczków menstruacyjnych oferują różnorodne kolory, a także pełną gamę różnych woreczków do przechowywania kubeczków.

Natomiast w czasie miesiączki kubeczek wyciągamy jak tampon, opróżniamy myjemy i aplikujemy ponownie. Nie musimy już skradać się do łazienki z torebką w ręku, żeby wymienić tampon czy podpaskę.

Cena kubeczka menstruacyjnego

To też zdecydowana zaleta, ponieważ przy dłuższym stosowaniu jest decydowanie tańszy, gdyż jest produktem wielokrotnego użytku. Z powodzeniem jeden kubeczek możemy używać nawet parę lat.
Zawsze mamy go w domu. Nie trzeba pamiętać o comiesięcznym zakupie tamponów lub podpasek
Kubeczki menstruacyjne wpisują się także w modną ostatnio ekologię. Nie wyrzucamy co miesiąc produktu, który będzie się rozkładał przez tysiąc lat
Aplikacja wymaga nieco wprawy. Ale każdy nowy produkt wymaga zapoznania się z instrukcją.
Natomiast po kilku pierwszych próbach staje się prosta i komfortowa.
Kubeczki nie wywołują alergii, są nowoczesne, bezpieczne i wygodne.

zdjecie
Kubeczek menstruacyjny Genial Day®

• Wykonany z medycznego tworzywa TPE.
• Wielokrotnego użytku, nadaje się do recyklingu.
• Nie zawiera lateksu, plastiku, gumy, ftalanów ani BPA.
• Ekonomiczny, przyjazny dla środowiska.
• Hipoalergiczny.

Od tamponów i podpasek odróżnia kubeczek to, że wydzieliny menstruacyjne nie są przez go wchłaniane, ale zbierają się w zbiorniczku. Po wyjęciu kubeczka można go opróżnić i użyć ponownie.

Kubeczek przy właściwym założeniu jest w ogóle nie odczuwalny. Świetnie sprawdzi się podczas podróży, na siłowni lub basenie. Kubeczek powinien być opróżniany co najmniej raz na 12 godzin.

Rozmiary
Istnieją 2 rozmiary kubeczków menstruacyjnych GENIAL DAY®:
MEDIUM: dla kobiet do 25 lat, które jeszcze nie rodziły, których miesiączki są średniej obfitości.
LARGE: dla kobiet, starszych niż 25 lat, które już rodziły, których miesiączki są obfite.

Kubeczek menstruacyjny ma kształt naczynka z łodyżką, a jego wybór powinien zależeć od rozmiarów kobiety i obfitości miesiączki. Także kupując zachęcamy zgłosić się mailowo, chętnie doradzimy przy wyborze. UWAGA! Kubeczek menstruacyjny jest produktem higieny osobistej, więc nie może być zwrócony lub wymieniony. W razie problemów ginekologicznych, przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem.
Przed użyciem należy zapoznać się z treścią ulotki.

Więcej informacji na stronie www.gentleday.pl>

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl