Dlaczego kolagen jest taki ważny?

lekarze specjaliści > Dlaczego kolagen jest taki ważny?

Temat miesiąca

Dlaczego kolagen jest taki ważny?

Długa ekspozycja na słońce, zwłaszcza brak kremów z filtrem, powoduje uszkodzenia komórek skóry, głównie kolagenu.

Coraz więcej się słyszy o szkodliwym działaniu promieni słonecznych, jednak mimo to i tak większość z Nas wraca ze świeżą opalenizną z urlopu.
Nie każdy wie, że w promieniowaniu słonecznym tylko 10% to udział UVA i UVB.

Co z resztą tego promieniowania?

Reszta 90% to promieniowanie czerwone IR i widzialne VL, które przyspiesza starzenie się skóry, wywołuje stany zapalne, generuje wolne rodniki i uszkadza kolagen, którego już nie produkujemy po 25 roku życia.

Długa ekspozycja na słońce, zwłaszcza brak kremów z filtrem, powoduje uszkodzenia komórek skóry, głównie kolagenu. Skóra traci jędrność i sprężystość, pojawiają się zmarszczki - innymi słowy to nasza tkanka łączna, która jest najbardziej narażona na uszkodzenia, a przecież to właśnie ta tkanka występuje w niemalże całym naszym organizmie.

W jakim stanie jest moja tkanka łączna?

Każdy rodzaj tkanki łącznej ma kilka cech odróżniających ją od pozostałych typów tkanek. Kiedy kolagenu jest za mało w organizmie, cierpi na tym nie tylko nasza skóra, ale również stawy, chrząstki, skóra, paznokcie, inaczej mówiąc — cierpi nasza dyspozycja fizyczna.

Duże braki kolagenu, które doprowadzają do różnych chorób, zmiany w układzie krążenia — zaburzone mikrokrążenie w naczyniach włosowatych, zmiany hormonalne. Niedobory kolagenu są również przyczyną stanów zapalnych między głowami kości w stawach, które mogą doprowadzić do powstania osteofitów, które również zaburzają wzrost lub tor wzrostu płytki paznokciowej.

Nasza podatność na większość schorzeń oraz nasilenie ich objawów będą mniejsze.

Jeśli mamy słabą tkankę łączną, powinniśmy na siebie podwójnie uważać, ponieważ silna tkanka łączna stanowi barierę dla rozprzestrzeniania się chorób.

Tak więc, musimy o nią zadbać. Tylko jak?

Na co zwrócić uwagę wybierając suplement, który pomoże uniknąć nieprzyjemności i skutecznie zadbać o tkankę łączną?

ODPOWIEDŹ TO PO PROSTU "KOLAGEN" , KTÓRY MA NAPRAWDĘ DZIAŁAĆ

zdjecie
Kolagen ma skutecznie wspomagać, nie tracić swoich właściwości, wartości (aminokwasy, wit. C, i inne) jakie posiada - dlatego każda porcja kolagenu powinna być szczelnie zamknięta w saszetce.

Dzięki temu chronimy zawartość przed powietrzem i słońcem, które po dłuższej ekspozycji na nie, degradują właściwości kolagenu i zamieniają go w proszek bez właściwości zdrowotnych.

Jednym z najważniejszych elementów skutecznego produktu jest również jego pochodzenie. Nie warto kupować kolagenu pochodzenia azjatyckiego gdyż niewiadomo ile tak naprawdę kolagenu znajdziemy w opakowaniu i czy w ogóle będzie działał.

Bardzo ważne jest również by kolagen był pozyskiwany dzięki procesowi hydrolizy enzymatycznej. Dzięki temu aminokwasy zawarte w kolagenie nie będą posiadały zniszczonej struktury podczas wchłaniania do organizmu, co również przekłada się na siłę działania. Więcej na temat hydrolizy dowiemy się za chwilkę.

Kolagen kojarzy się przede wszystkim z kremami i zabiegami w gabinetach chirurgii kosmetycznej. Prawda jest taka, że to kolagen decyduje nie tylko o kondycji naszego wyglądu, ale przede wszystkim o naszym zdrowiu i długowieczności.

Najcenniejszy kolagen?

To taki który, dzięki swojej budowie ma zdolność docierania do stawów czy skóry właściwej, a organizm ludzki nie traktuje go jako intruza - wręcz odwrotnie. Dość szybko daje efekty. Taki kolagen pochodzi ze skór rybich, bo przecież siła tkwi w naturze.

Godnym odpowiednikiem tych wymogów będzie suplement diety Kolagen Morski PEPTIDE 2100 firmy ZaraPharm. Kolagen Morski posiada w swoim składzie francuski kolagen, powstał we współpracy z francuską firmą Copalis Sea Solution, która posiada 50 letnie doświadczenie w produkcji hydrolizatów ze skór rybich.

Na temat hydrolizy enzymatycznej..

Kolageny firmy ZaraPharm pochodzą tylko i wyłącznie z ekstraktowanych, starannie dobranych skór rybich w procesie hydrolizy enzymatycznej. Wysoka jakość procesu produkcji warunkuje stabilność, jednorodność i standardową bardzo dobrą wartość produktu.

Kolagen jest z ryb dorszowatych, które należą do grupy czystszych ryb ze względu na potrzebę przepłynięcia jak największych odległości, bez potrzeb spędzania czasu w mule.

W hydrolizie enzymatycznej wykorzystywane są naturalne enzymy pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Surowce wprowadzane są do reaktorów, w których znajduje się woda z enzymami zdolnymi do modyfikowania struktury molekularnej białek. Enzymy te tną łańcuch białkowy według wcześniej ustalonych kryteriów w niepowtarzalny sposób. W efekcie powstają wolne, nieuszkodzone i w pełni aktywne cząsteczki aminokwasów.

W składzie suplementu znajdziemy również owoce dzikiej róży są rekordowo zasobne w witaminę C-Działają wzmacniająco i przeciwzapalnie, chronią przed szkorbutem. Szkorbut jest chorobą wynikającą z niedoboru witaminy C, która jest u ludzi niezbędna do syntezy kolagenu. Kolagen z kolei to główne białko tkanki łącznej - stanowi główny składnik ścięgien, występuje w tkance podskórnej, chrząstkach stawowych, tkankach tworzących błony śluzowe i wnętrze żył oraz tętnic, odpowiada za elastyczność skóry i wygląd skóry, samopoczucie i komfort życia.

Kolagen jest skuteczny w walce z bliznami, minimalizuje skutki otarć i poparzeń.

Jak widać najwyższa jakość i skuteczność to priorytet tego produktu.
Suplement znajdziemy na oficjalnej stronie firmy pod adresem: https://zarapharm.com/pl

Przygotuj się na słoneczne wakacje zabierając ze sobą kolagen do picia, który na bieżąco będzie odbudowywał ubytki w kolagenie i sprawiał, że skóra stanie się dogłębnie nawilżona, odżywiona, jędrna i promienna.

Stawy odwdzięczą się bezbolesnym chodzeniem po górach czy na piaszczystej plaży. Nasza skóra będzie jędrna, nawilżona, zadba o łamliwe paznokcie i odżywi włosy i przede wszystkim zdrowie.

Zadbaj o właściwe odżywienie swojego organizmu podczas wakacji.

zdjecie

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl