Zdrowie na urlopie, czyli jak uzyskać piękną opaleniznę

lekarze specjaliści > Zdrowie na urlopie, czyli jak uzyskać piękną opaleniznę

Zdrowie na urlopie, czyli jak uzyskać piękną opaleniznę

medserwis.pl Autorka Marta Dziegińska, kosmetolog z Instytutu Idea Fit&Spa
Temat peelingów często budzi wiele dyskusji. W szczególności rodzi pytanie jaki peeling jest dla mnie najlepszy?

Zacznijmy od początku, czy wiesz, że naskórek, czyli zewnętrzna część skóry odnawia się co 28 dni. Z czasem ten proces ulega spowolnieniu, a skóra staje się grubsza, szara i pomarszczona. Podobny stan jest u palaczy lub osób często korzystających z kąpieli słonecznych i solarium. Aby pobudzić skórę do regeneracji, zmniejszyć ilość martwego szarego naskórka - stosuj peeling. Ale których z nich będzie dla Ciebie najlepszy?

Przyjrzyjmy się rodzajom peelingów.

PEELINGI TWARZY:

Peeling ziarnisty – materiałem ściernym są syntetyczne kuleczki lub naturalny materiał, np. łupiny orzechów, skały mineralne czy koralowiec. Taki produkt polecany jest do cer tłustych i zanieczyszczonych. Delikatniejsze i wrażliwe cery powinny stosować go rzadko i w bardzo delikatny sposób. Wmasowujemy okrężnym ruchami kosmetyk w wilgotną twarz, zwracając uwagę na najbardziej zanieczyszczone partie skóry. Następnie zmywamy wodą. Kuleczki peelingu ścierają martwy naskórek, oczyszczają ją i odświeżają.

Peeling enzymatyczny – w przypadku tego kosmetyku składnikiem złuszczającym są enzymy, które rozpuszczają połączenia pomiędzy martwymi komórkami. Najczęściej są to enzymy z papai i ananasa. Tego rodzaju produkt mogą stosować wszystkie typy skóry, jednak dedykowany jest on przede wszystkim cerom wrażliwym i naczyniowym. Kosmetyk równomiernie rozprowadzamy niezbyt grubą warstwą na skórze, uważając na okolice oczu i ust. Nie wcierajmy go, aby nie dezaktywować enzymów. Czekamy, najczęściej 10 minut po czym zmywamy wodą.

Peeling gommage - jest to produkt podobny do peelingu enzymatycznego pod względem właściwości i zastosowania. Jedynie po upływie odpowiedniego czasu produkt rolujemy.
Jeżeli zależy Tobie na szybkim i skutecznym usunięciu naskórka bez ciągłej powtarzalności zabiegów, polecamy wizytę w gabinecie kosmetycznym. Kosmetyki i odpowiednie urządzenia przyspieszają efekt za pośrednictwem m.in. peelingów kwasowych, które w zależności od rodzaju kwasu, pH i stężenia dają różne możliwości złuszczenia naskórka. Dzięki takim zabiegom możemy skutecznie redukować zmarszczki, poprawiać owal twarzy, rozjaśniać przebarwienia i zwalczać trądzik. Warto jednak przed zabiegiem złuszczającym udać się na konsultację i zasięgnąć rady specjalisty.

Ważne by peelingu do twarzy nie stawać na całe ciało.

Peelingi do ciała są bardziej gruboziarniste, muszą poradzić sobie z grubszą ilością naskórka, dzięki czemu idealnie przygotowują skórę do wchłonięcia maskę i kremów nawilżających, jak i latem przygotowują skórę do kąpieli słonecznych. Dzięki peelingom w letnie dni możemy mieć pewność równomiernej i pięknej opalenizny, w szczególności zalecamy przed wyjazdami na urlopy!

Najpopularniejszymi peelingami do ciała są peelingi mechaniczne - ziarniste, gdzie materiałem ściernym może być prawie wszystko, przede wszystkim to cukier, sól i kawa. Ziarna mogą być większe i nieregularne, ponieważ skóra ciała jest mniej delikatna od cery. Ważne jest, aby produkt wmasowywać zawszę w stronę serca, czyli zaczynając od stóp, dłoni i dalej w górę. Taki peeling pobudzi krążenie, złuszczy naskórek i zmiękczy kłopotliwe miejsca tj. kolana, pięty czy łokcie. Tym bardziej zalecane są peelingi w okresie wiosennym i letnim, aby przygotować skórę na opalanie naturalne lub natrysowe.
zdjecie
Wszystkie powyższe peelingi można wykonać u nas w Instytucie Idea Fit&Spa. Zatem pozostajemy do Państwa dyspozycji i zapraszamy na konsultację.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl