Terapia światłem LED

lekarze specjaliści > Terapia światłem LED

Terapia światłem LED

medserwis.pl
Nieinwazyjne zabiegi opóźniające procesy starzenia oraz przywracające prawidłowe funkcjonowanie skóry cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Współczesna wiedza medyczna pozwala na wprowadzanie do użytku coraz to nowszych i skuteczniejszych technologii.
W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się terapia światłem LED. Jest ona nieinwazyjna, bezpieczna może skutecznie hamować procesy starzenia się skóry, przywracać jej gęstość i elastyczność, poprawiać koloryt a także leczyć trądzik, wspomagać leczenie blizn rozstępów.
Jest wykorzystywana do wzmacniania efektów zabiegów kosmetycznych, zwiększa bowiem biodostępność substancji czynnych, które wprowadzamy do skóry podczas zabiegu.

Skuteczność działania luminoterapii została potwierdzona wieloletnimi badaniami medycznymi między innymi dla NASA. Lampy LED emitują promieniowanie elektro-magnetyczne w postaci światła o różnych kolorach które odpowiadają falom o określonej długości. Promieniowanie to dociera do naskórka oraz skóry właściwej i wywołuje wewnątrzkomórkowe reakcje fotochemiczne i biochemiczne. Podnosi potencjał energetyczny komórek przez wzrost aktywności mitochondriów. Komórki skóry są bardziej dotlenione, wzrasta proliferacja fibroblastów, synteza kolagenu, aktywacja czynników wzrostu, wytwarzanie macierzy zewnątrzkomórkowej oraz pobudzenie mikrokrążenia skóry. Ważne aby lampy LED , które są stosowane do terapii miały odpowiednie certyfikaty medyczne, wtedy zabiegi będą bezpieczne.

Wskazania do stosowania terapii LED w medycynie estetycznej oraz kosmetologii:

1) Leczenie trądziku pospolitego
2) Leczenie trądziku różowatego
3) Leczenie stanów zapalnych skóry
4) Obkurczanie naczyń krwionośnych
5) Działanie anti-aging -poprawa kondycji skóry
6) Redukcja płytkich przebarwień - zaburzeń pigmentacji

Wspomagająco:

1) Redukcja blizn, rozstępów
2) Po zabiegach laseroterapii i medycyny estetycznej
3) Podczas zabiegów kosmetologicznych
W naszej klinice wykonujemy zabiegi światem LED FILORGA w oparciu o specjalnie dobrane procedury, w zależności od wskazania. Stosujemy połączenie różnych kolorów światła LED. Dodatkowo wykorzystujemy zmienność światła – ciągłe i pulsujące co zwiększa efektywność zabiegów. Zabiegi są bezpieczne i w naturalny sposób stymulują skórę do odbudowy. Wykorzystujemy cztery kolory, każdy z ich ma specyficzne działanie na skórę.

ŚWIATŁO CZERWONE– wnika najgłębiej w skórę właściwą. Ma działanie anti – aging. Stymuluje fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny dzięki czemu skóra się zagęszcza, wygładza, odzyskuje elastyczność i jędrność. Ma właściwości przeciwzapalne i łagodzi podrażnienia. Komórki stają się bardziej dotlenione i odżywione co reguluje mikrokrążenie i poprawia koloryt skóry.

ŚWIATŁO ŻÓŁTE – wnika nieco płycej niż światło czerwone. Również intensywnie wzmaga produkcję kolagenu i elastyny dzięki czemu przyspiesza regenerację skóry oraz proces zabliźniania się ran i redukcji blizn. Ma działanie anti aging. Redukuje rozszerzone naczynka krwionośne. Wykorzystywane jest przy leczeniu trądziku różowatego oraz cery naczyniowej.
ŚWIATŁO ZIELONE – wnika do poziomu granicy warstwy brodawkowej/siateczkowej skóry właściwej, poprawia cyrkulację krwi i zwiększa natlenienie tkanki. Normalizuje procesy melanogenezy co wpływa na redukcje plam barwnikowych. Wpływa na powierzchowną pigmentację rozjaśniając koloryt skóry. Ma działanie kojące.

ŚWIATŁO NIEBIESKIE - wnika w skórę na niewielką głębokość. Ma właściwości przeciwzapalne, zapobiega powstawaniu wyprysków. Oddziałuje na bakterie beztlenowe Propionibacterium Acnes, które są jedną z przyczyn trądziku. Wytwarzają one porfirynę. Fotoaktywacja powoduje absorbcję światła przez porfirynę i niszczenie bakterii. Tak więc dzięki działaniom światła niebieskiego możemy skutecznie leczyć trądzik. Trądzik pospolity jest jedną z najczęstszych chorób dermatologicznych i bardzo trudną w leczeniu. Warto pamiętać o tych możliwościach leczniczych.
W kosmetologii wykorzystujemy luminoterapię do zwiększenia wchłanialności substancji odżywczych dostarczanych skórze podczas następujących po niej zabiegach np. krioterapii lub innych zabiegach kosmetycznych.

Istnieją przeciwwskazania do stosowania terapii LED. Należą do nich:
1) uczulenie na światło,
2) ciąża
3) padaczka
4) porfiria
5) nowotwory
6) przyjmowanie leków ulegających fotodegradacji

Podsumowanie terapii LED.
Przede wszystkim zabiegi są bezpieczne. Brak jest ryzyka wystąpienia niepożądanych efektów ubocznych. Nie ma ograniczeń jeśli chodzi o fototyp skóry i można wykonywać te zabiegi o każdej porze roku. Po zabiegu pacjent od razu wraca do aktywnego trybu życia. Światło LED zwiększa aktywność komórek skóry dzięki czemu w naturalny sposób komórki się regenerują, przywraca się ich prawidłowe funkcjonowanie a skóra staje się zdrowa i piękna.

Autorką artykułu jest: Dr Magdalena Tyc-Tyka, właścicielka MTTEstetica, jest certyfikowanym lekarzem medycyny estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti – Aging , konsultantem programu LEAP i autorką artykułów prasowych dotyczących medycyny estetycznej. Specjalizuje się m.in. w zabiegach z użyciem toksyny botulinowej, wypełniaczy, mezoterapii oraz w zabiegach liftingujących z użyciem nici PDO Princess Lift

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl