Roślinne minerały w formie koloidalnej

lekarze specjaliści > Roślinne minerały w formie koloidalnej

Aktualności

Roślinne minerały w formie koloidalnej


medserwis.pl
PORÓWNANIE FORM MINERAŁÓW DOSTĘPNYCH NA RYNKU I ICH WCHŁANIALNOŚCI

Minerały nieorganiczne
Nie są w zasadzie niczym innym, niż rozkruszona skała. Ich przyswajalność u ludzi i zwierząt jest bardzo mała - jedynie 5 – 10 %, a po 35 roku życia spada do 3 - 5 %. Na przykład jedna 1000 miligramowa tabletka składa się z 250 mg wapnia i 750 mg laktozy. Oznacza to, że przy 5% przyswajalności wprowadzimy do organizmu 12,5 mg wapnia. W celu spożycia dziennej dawki musielibyśmy połknąć 80 takich tabletek. Przy nadmiernym spożyciu, minerały nieorganiczne mogą osadzać się w tkankach i powodować poważne zaburzenia, jak np. arterioskleroza i inne choroby serca, kamienie nerkowe, zwapnienie stawów, rak itd.

Minerały chelatowane
Minerały przetworzone na postać chelatową mają przyswajalność o około 20-40 % większą. Mowa o minerałach nieorganicznych, z którymi wiąże się aminokwas, enzym lub proteina, będące substancjami własnymi organizmu, a to poprawia ich wchłanianie. Zamysłem chelatowania jest jednak wyłącznie próba okłamania komórki, by przyjęły minerały do środka. Taka metoda powstała w latach sześćdziesiątych ze względu na konkurencyjne minerały, którymi farmerzy karmili dobytek. Minerały te oznaczały w rolnictwie znaczną poprawę wchłaniania, a dzięki temu także poprawę stanu zdrowia dobytku, a w następstwie tańszą hodowlę.

Minerały koloidalne
Najdoskonalsza postać minerałów, przyswajana prawie w 100%, zerowa toksyczność. Minerały w stanie koloidalnym są tak małe, że swobodnie przechodzą przez komórki ludzkiego organizmu i są wchłaniane niemalże w 100%. W takiej postaci są absolutnie nietoksyczne i nie zagraża nam ich przedawkowanie, podczas gdy spożycie roztworu minerału nieorganicznego, może spowodować zatrucie.

Co to jest postać koloidalna ?
Mikroorganizmy w glebie zamieniają części nieorganiczne pierwiastków na postaci wykorzystywane przez rośliny. Rośliny pobierają takie minerały poprzez swój system korzeni i w procesie fotosyntezy zamieniają je do postaci organicznej koloidalnej. Uzyskany w ten sposób minerał koloidalny tworzony jest z ultra małych elementów o średnicy 0,0001 mikrona. Ma wtedy wielkość 1/600 krwinki czerwonej komórki.
Minerały koloidalne to pojedyncze molekuły konkretnej substancji rozproszone w wodzie. Nie chodzi tu o tabletki, ale o płyn. Rozproszone cząsteczki mają ujemny ładunek elektryczny, podczas gdy ściana jelit ma ładunek dodatni, co powoduje, że minerały te są wchłaniane w 98 %.

www.energy.sk/pl

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl