Badanie skóry – pomyśl o nim przed nadejściem lata!

lekarze specjaliści > Badanie skóry – pomyśl o nim przed nadejściem lata!

Badanie skóry – pomyśl o nim przed nadejściem lata!

Nie każda zmiana od razu musi być groźna, warto jednak raz w roku, szczególnie przed rozpoczęciem ciepłego sezonu wnikliwie skontrolować wszystkie znamiona.

Wiosenne słońce sprawia, że chcemy się dobrze prezentować, mamy więcej energii i intensywniej dbamy o kondycję naszego ciała. Po kilku miesiącach zimy i niskich temperatur skóra potrzebuje oddechu i regeneracji, aby na nowo przywrócić jej dobrą formę i nieskazitelny wygląd.

W jaki sposób odpowiednio przygotować skórę na ciepłe, słoneczne dni ?

Postawę właściwej pielęgnacji powinno stanowić: intensywne nawilżanie, złuszczanie oraz regeneracja wraz z odżywianiem skóry.

Wysokie temperatury otoczenia, zanieczyszczone środowisko, nieodpowiednie nawyki żywieniowe czy nagrzane pomieszczenia sprawiają, że skóra łatwo ulega przesuszeniu i traci swą jędrność oraz elastyczność. Z tego też względu, istotne znaczenie dla zachowania jej zdrowego wyglądu ma utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. Ważne jest więc spożywanie co najmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie, która nie tylko doskonale nawadnia skórę, ale również korzystnie wpływa na metabolizm i trawienie, ułatwiając usuwanie z organizmu toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Intensywne nawilżanie można uzyskać również przy pomocy odpowiednio dobranych kremów, zawierających witaminy, kwas hialuronowy, mocznik, alantoinę, kolagen oraz algi morskie. Dużo korzyści przynosi także stosowanie masek oraz peelingów. Wspomniane zabiegi prowadzą nie tylko do głębokiego oczyszczenia skóry i odblokowania porów, ale również powodują złuszczanie martwego naskórka, efektem czego jest gładka cera.

Z uwagi na to, że wraz z nadejściem wiosny promienie słoneczne stają się coraz bardziej intensywne, warto chronić skórę przed niekorzystnym działaniem promieniowania UV. Nadmierna ekspozycja skóry na promienie UVA oraz UVB przyczynia się między innymi do jej przedwczesnego starzenia, powstawania trudnych do usunięcia przebarwień i zwiększonej produkcji wolnych rodników. Zaleca się więc stosowanie kosmetyków z odpowiednimi filtrami, szczególnie na skórę wrażliwą, naczynkową czy alergiczną oraz skonsultowanie z dermatologiem wszystkich zmian skórnych. Znamiona barwnikowe to skupiska namnażających się komórek barwnikowych, zwanych melanocytami, które mogą pojawiać się na skórze całego ciała, nierzadko pod wpływem działania promieniowania ultrafioletowego. Nie każda zmiana od razu musi być groźna, warto jednak raz w roku, szczególnie przed rozpoczęciem ciepłego sezonu wnikliwie skontrolować wszystkie znamiona.

Nieinwazyjną i niezwykle prostą w wykonaniu metodą, umożliwiającą ocenę zmian umiejscowionych w obrębie naskórka i skóry właściwej, stosowaną w klinice Ober Clinic jest dermatoskopia. Jest ona przeprowadzana przy pomocy specjalnego urządzenia optycznego - dermatoskopu, który pozwala na oglądanie znamion skórnych pod kilkukrotnym powiększeniem i wyraźnie uwidacznia ich kolor, kształt oraz struktury niewidoczne gołym okiem. Badanie dermatoskopowe umożliwia nie tylko na ocenę stanu i kondycji skóry, ale również wczesne wykrycie podejrzanych zmian i dobranie odpowiedniej metody leczenia. Pod szczególną opieką dermatologa powinny znajdować się osoby z dodatnim wywiadem rodzinnym w kierunku czerniaka, z dużą ilością zmian barwnikowych, o jasnej karnacji, blond lub rudych włosach oraz posiadających znamiona dysplastyczne. Warto w tym miejscu wspomnieć, że regularne monitorowanie stanu skóry pozwala na długi czas cieszyć się zdrowiem oraz korzystać z uroków ciepłej i słonecznej pogody.

Zbadaj swoją skórę przed nadejściem lata

Zanim nadejdą ciepłe i słoneczne dni warto zatroszczyć się o skórę i myśląc o swoim zdrowiu, zbadać wszelkie zmiany i znamiona, które na niej zaobserwujemy.

Do końca maja na hasło: „dermatoskop” w Ober Clinic 50 zł rabatu (130 zł ze 180 zł) na dermatoskopowe badanie skóry.

Nie zwlekaj, pomyśl o swojej skórze już dziś!

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl