Inteligentny przeszczep włosów robotem ARTAS iX.

lekarze specjaliści > Inteligentny przeszczep włosów robotem ARTAS iX.

Temat miesiąca

Inteligentny przeszczep włosów robotem ARTAS iX.

przeszczep włosów
Z wiekiem tracisz coraz więcej włosów? Linia Twojej fryzury powoli się cofa? Obawiasz się łysienia? Chcesz odzyskać dawną pewność siebie i znów poczuć się młodo? Skorzystaj z najnowszej metody przeszczepu włosów – zdecyduj się na zabieg przeprowadzany najnowszej generacji robotem Artas iX. Dzięki niemu znowu będziesz mógł cieszyć się twarzową fryzurą – zdrowymi i gęstymi włosami.

Według statystyk, aż 60% mężczyzn po 35. roku życia dotykają problemy związane z utratą włosów. Z wiekiem odsetek ten się powiększa – nawet 85% panów po 50. roku życia boryka się z przerzedzoną fryzurą. Utrata włosów to zmartwienie nie tylko mężczyzn – jest realnym problemem także dla kobiet, szczególnie tych po okresie menopauzy. Leczenie łysienia pozwala nie tylko odzyskać dawną fryzurę, ale i pewność siebie, którą często traci się wraz z utratą włosów. Najczęstsze przyczyny wypadania włosów to uwarunkowania genetyczne, choroby zakaźne lub układowe, choroby włosów oraz skóry głowy, a także przyjmowanie niektórych leków – w tym hormonalnych. Utrata włosów jest realnym problemem, który może znacznie pogorszyć jakość życia wszystkim osobom które się z nim borykają, dlatego warto zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami amerykańskich naukowców którzy opracowali skuteczną metodę walki z łysieniem.

Przeszczep włosów robotem Artas iX

Klinika Elite , jako jedna z niewielu placówek w Polsce, oferuje swoim pacjentom zabieg przeszczepu włosów wykorzystując do tego celu najnowszej generacji robot Artas iX, który pozwala skutecznie pokonać łysienie. Robot Artas iX wprowadzony został na amerykański rynek w 2019 roku przez firmę Restoration Robotisc i już pierwsze zabiegi przeszczepu włosów wykonane przy wykorzystaniu tego robota potwierdziły jego skuteczność w walce z łysieniem.. Ta najnowsza metoda transplantacji włosów od razu stała się hitem wśród amerykańskich pacjentów i zyskała międzynarodowe uznanie. Klinika Elite nadążając za światowymi hitami zakupiła robot Arras iX i oferuje swoim pacjentom możliwość przeszczepu włosów zgodnie z najnowszymi, światowymi rozwiązaniami.

Jak działa robot Artas iX

Robot Artas iX to wynalazek najlepszych lekarzy, naukowców i inżynierów na świecie. Ten nowoczesny robot samodzielnie pobiera ze skóry głowy najlepsze, zespoły mieszkowe, a następnie precyzyjnie je rozdziela i implementuje w wybranym obszarze głowy, wszystko odbywa się przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka błędu ludzkiego. Dodatkowo, w czasie przeszczepu wykonywanego tą metodą, przeszczepiana jest cała struktura włosa, w tym komórki macierzyste odpowiadające za jego wzrost. W efekcie włosy po przeszczepie rosną tak samo jak te naturalne, a odzyskana fryzura wygląda jak dawniej.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg dedykowany jest pacjentom cierpiącym z powodu łysienia androgenowego, które dotyka najczęściej mężczyzn w średnim wieku. W niektórych przypadkach niestety pojawia się ono jednak dużo wcześniej – bo w okolicy 18-20 roku życia. Generalnie zabieg można polecić wszystkim osobom bez względu na płeć czy wiek. Jeśli chodzi o przeciwwskazania do zabiegu, to zalicza się do nich m.in. stany zapalne i stany ropne skóry głowy, zaburzenia krzepliwości krwi, niektóre choroby (jak np. cukrzyca), uczulenie na środki znieczulające, przyjmowanie niektórych leków, a także brak obszarów ze zdrowymi włosami do pobrania przez robota.

Przygotowania do zabiegu

Pierwszym krokiem jest oczywiście konsultacja z lekarzem, który przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad i zleci badania, jakie pacjent powinien wykonać. Na tej podstawie lekarz może podjąć decyzję dotyczące planowanego przeszczepu włosów oraz informuje pacjenta jak ma się przygotować do zabiegu..

Przebieg zabiegu i okres rekonwalescencji

Zabieg przeszczepu włosów inteligentny robot Artas iX wykonuje jsamodzielnie, ale pod czujnym okiem lekarza i w obecności zespołu medycznego, który uczestniczy w zabiegu. Przeszczep włosów wymaga znieczulenia miejscowego i trwa w zależności od wielkości obszaru na którym ma być wykonywany od 4 do 8 godzin. Widoczne efekty można uzyskać już po jednym zabiegu. Okolica, z której zostały pobrane mieszki włosowe, goi się zazwyczaj ok. 1 tygodnia. W tym czasie odrastające włosy zaczynają przykrywać okolicę przeszczepu, a strupki po pobranych włosach goją się i odpadają. Okres rekonwalescencji trwa zazwyczaj od 5 do 14 dni, w tym czasie należy unikać wysiłku fizycznego. Pacjent powinien zabezpieczać skórę głowy obcisłym nakryciem, ale musi uważać, żeby nie uszkodzić bardzo delikatnej skóry. Korzystnie wpływa na skórę głowy nawilżanie jej solą fizjologiczną.

Efekty zabiegu robotem Artas iX

Po zabiegu gdy przeszczepione włosy wypadają, w ciągu kilku kolejnych miesięcy pojawiają się nowe. W efekcie zabiegu łysina zarasta włosami i przestaje być widoczna, a pacjent może cieszyć się nową piękną fryzurą. Na pełny efekt zabiegu trzeba czekać ok. 9 miesięcy. Co ważne włosy po zabiegu wyglądają naturalnie, a zabieg nie pozostawia żadnych śladów w postaci blizn czy szwów. Efekty zabiegu utrzymują się nawet przez kilka lat.

Elite

https://www.arsestetica.pl/zabiegi/technologie/medycyna-estetyczna/mezoterapia-iglowa/

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl