Piękna sylwetka przez cały rok

lekarze specjaliści > Piękna sylwetka przez cały rok

Temat miesiąca

Piękna sylwetka przez cały rok

Po wakacjach większość osób rezygnuje z odpowiedniej diety, zabiegów ujędrniania skóry, redukcji cellulitu czy nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ale

Po wakacjach większość osób rezygnuje z odpowiedniej diety, zabiegów ujędrniania skóry, redukcji cellulitu czy nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ale dlaczego mamy być w tej większości? Bądźmy wyjątkowi i cieszmy się swoją piękną sylwetką przez cały rok.
Ten artykuł nie będzie dla większości, ale dla świadomych siebie kobiet i mężczyzn, którzy po pierwsze dbają o swoje ciało dla siebie a inne powody są tylko dodatkowym motywatorem. Te inne powody to: wyjazdy jesienno-zimowe w miejsca, gdzie jest upalnie i korzystamy z plaży, andrzejki, sylwester, karnawał – możliwość założenia pięknych kreacji, koleżanka, mąż, narzeczony. Ale ten główny powód to My, bo po prostu chcemy mieć ładne ciało.

Jak to zrobić by bez większych wyrzeczeń, być zadowolonym z własnej sylwetki?

Po pierwsze odpowiednia dieta. Najlepiej dopasować ją do siebie wg zaleceń dietetyka. Można zrobić test na nietolerancję pokarmową np. TEST MRT, który określi jakie produkty są odpowiednie dla naszego organizmu a jakich nie powinniśmy stosować. W ramach programu LEAP dietetyk dobierze odpowiedni jadłospis zgodnie z wynikami testu MRT. Takie testy można wykonać w naszej klinice. Wprowadzenie zdrowej diety zacznij już dziś, jeszcze przed wizytą u dietetyka czy wynikami testu MRT, po prostu unikaj przetworzonych i sztucznych produktów, które zawierają konserwanty, wzmacniacze smaku i zapachu, unikaj słodyczy, nawadniaj swój organizm pijąc ok 1,5 – 2l wody dziennie, wzbogać dietę o różnorodne zdrowe produkty, jedz dużo warzyw.

Po drugie umiarkowany wysiłek fizyczny ok 15 min. dziennie - mogą to być ćwiczenia fizyczne wykonywane w domu, spacer, bieganie, ćwiczenia na siłowni.

Po trzecie likwidacja nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu przy pomocy zabiegów z wykorzystaniem różnych urządzeń i zabiegów medycznych.

Rodzaj zabiegu, diety, ćwiczeń dobierany jest w zależności od ilości tkanki tłuszczowej oraz rodzaju cellulitu w momencie rozpoczęcia terapii.

W naszej Klinice MTT Estetica został utworzony specjalny program leczenia cellulitu i redukcji tkanki tłuszczowej. Pacjent rozpoczyna swoją przygodę z modelowaniem sylwetki od konsultacji z lekarzem, aby dobrać indywidualny program leczenia.

medserwis.plUrządzeniem, które skutecznie redukuje tkankę tłuszczową oraz cellulit jest Proshock Ice. Zabieg wykorzystuje innowacyjną i opatentowaną technologię Ice- Shock- Lipolysis ,która łączy ze sobą metodę kriolipolizy i fali akustycznej . Proshock Ice posiada specjalistyczny, wąski zakres zastosowań i jest przeznaczony do eliminacji tłuszczu podskórnego i wszystkich dysfunkcji , które z tym się wiążą . Najpopularniejsze zastosowania to:

- eliminacja miejscowej otyłości w partiach trudnych do modelowania jak uda, pośladki, brzuch,
- usuwanie cellulitu obrzękowego, cellulitu włóknistego,
- ujędrnienie skóry,
- zmniejszenie obwodów w miejscach poddawanych zabiegom.

Zabieg przeprowadzany jest dwuetapowo. Pierwszy etap polega na użyciu głowicy do kriolipolizy, schładzającej skórę do temp. od +5 do -5 st. Celsjusza. To powoduje rozbicie komórek tłuszczowych do kwasów tłuszczowych i glicerolu. Następnie stosujemy głowicę, która emituje fale akustyczne o starannie dobranej częstotliwości i powoduje zwiększone ukrwienie w miejscu poddanym zabiegowi, wzrost metabolizmu komórkowego i przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej.

Po takim zabiegu rozpoczyna się proces apoptozy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Prowadzi to do nagromadzenia komórek układu odpornościowego i powstania stanu zapalnego, który trwa od tygodnia do 2 tygodni. Przez kolejne 2 tygodnie trwa proces fagocytozy, podczas której makrofagi trawią resztki pozostałe po rozpadzie adipocytów. W efekcie po 4 tygodniach od zabiegu produkty rozpadu komórek tłuszczowych trafiają do krwi i limfy a następnie są metabolizowane.

Cały proces terapii trwa 6-8 tygodni, dlatego efekty zabiegu widoczne są po 2- 3 miesiącach. Zabieg jest nieinwazyjny, bezbolesny i bezpieczny. Skutecznie likwiduje niechciane komórki tłuszczowe. Nowoczesna technologia wykorzystywana w urządzeniu Proshock Ice sprawia, że zabieg jest niechirurgiczną alternatywą dla liposukcji.

Przykładowy plan terapii.

1) Jeżeli chcesz zredukować miejscową otyłość np. likwidując boczki czy brzuszek albo modelując uda czy pośladki z reguły trzeba wykonać od 4-6 zabiegów w odstępach indywidualnie dobranych co tydzień, 2 tygodnie czy miesiąc. Aby wzmocnić efekt zabiegu dołączamy zabieg lipolizy iniekcyjnej, która przyspiesza redukcje tkanki tłuszczowej.
2) W celu utrzymania ładnej sylwetki przez cały rok zalecane są zabiegi podtrzymujące wykonywane co miesiąc lub co 2 miesiące.
3) W przypadku redukcji cellulitu zabiegi dobieramy w zależności od rodzaju cellulitu. W przypadku cellulitu obrzękowego wystarczy 4-6 zabiegów, natomiast w przypadku cellulitu włóknistego 6-8 zabiegów i jeszcze zalecane jest wzmocnienie zabiegu lipolizą iniekcyjną. Odstępy między zabiegami dobierane są indywidualnie. Aby utrzymać gładkie ciało bez cellulitu zalecane są zabiegi przypominające jeden raz w miesiącu przez kolejne 6 miesięcy.

medserwis.plAutorka artykułu Magdalena Tyc Tyka
lekarz medycyny estetycznej
www.mttestetica.pl

Podczas terapii pamiętamy o tym, aby nie zwiększać ilości spożywanych pokarmów, uprawiać umiarkowany wysiłek fizyczny każdego dnia ok. 15 min. Przyjmować zwiększone o 1litr ilości wody aby skutecznie wyeliminować produkty rozpadu komórek tłuszczowych z organizmu.

Gwarantowana jest utrata od 3 – 13 mm po serii zabiegów albo inaczej przez trzy miesiące możesz zejść o 2 rozmiary mniej.

Więc dbajmy o swoją sylwetkę już teraz. Nie poddawajmy się schematom stosowanym przez większość, że zimą mogę przytyć. Bądź w zgodzie ze sobą, bądź wyjątkowa, wyjątkowy, bo chcesz przez cały rok mieć piękne i zdrowe ciało.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl