Lubisz samotne wycieczki? Powinieneś ukończyć szkolenie z pierwszej pomocy

lekarze specjaliści > Lubisz samotne wycieczki? Powinieneś ukończyć szkolenie z pierwszej pomocy

Czy wiesz, że...

Lubisz samotne wycieczki? Powinieneś ukończyć szkolenie z pierwszej pomocy

szkolenie z pierwszej pomocy
Najczęściej wymienianymi przez Polaków zainteresowaniami są sport, rekreacja i podróżowanie. Osoby uprawiające aktywność fizyczną są świadome tego, że wiążą się z tym kontuzje czy nieszczęśliwe wypadki, jednak w przypadku podróżowania nie każdy wie o zagrożeniach dla zdrowia i życia. W związku z tym każdą osobę uwielbiającą spędzać czas poza miastem lub preferującą zagraniczne wycieczki powinny zainteresować szkolenia z pierwszej pomocy. Warszawa jest jednym z miast, w którym można się na taki kurs zapisać.

Szkolenia z pierwszej pomocy w Warszawie – kto organizuje?

Jedną z instytucji, która organizuje kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy w Warszawie, jest CentrumRatownictwa. Szkolenia, pierwsza pomoc to dziedziny, którymi zajmują się już od ponad 10 lat. Oczywiście działalność nie ogranicza się jedynie do Warszawy, kursy regularnie organizowane są w największych polskich miastach, takich jak Katowice, Wrocław, Łódź czy Poznań. Podczas swojej wieloletniej pracy instytucja wyszkoliła tysiące osób, w tym pracowników MON czy MSW. Szkolenie z pierwszej pomocy skierowane jest zatem nie tylko do osób prywatnych, ale też pracowników firm, służb mundurowych czy urzędników, więcej informacji o znajdziesz na stronie https://www.centrumratownictwa.com/kurs-kwalifikowanej-pierwszej-pomocy-kpp/warszawa.

Podróżowanie a zagrożenia z tym związane

Osoby, których największą pasją jest ciekawość i eksploracja świata, powinny być świadome tego, że podczas każdej podróży mogą się przydarzyć nieoczekiwane sytuacje zagrażające zdrowiu lub życiu. W końcu nawet w czasie zwykłego spaceru po mieście czy lesie może dojść do urazu kończyn, czy skaleczenia. Warto więc wiedzieć, jak w takich sytuacjach się zachować, dlatego zapisanie się na szkolenie z pierwszej pomocy jest z pewnością dobrym rozwiązaniem.

Możliwość udzielania pomocy innym

Umiejętności związane z ratowaniem ludzkiego zdrowia i życia przydają się nie tylko podczas samotnych wycieczek. W końcu niebezpieczna sytuacja może się zdarzyć wszędzie: w kolejce do kasy sklepowej, na poczcie czy nawet we własnym domu. W takim przypadku udzielenie pomocy osobie poszkodowanej może kogoś uratować, ale też przynieść sporo satysfakcji.

Ile trwa kurs KPP w Warszawie?

Kurs KPP podzielony jest na część teoretyczną i praktyczną, z czego ta druga trwa aż 41 godzin. Harmonogram kursu został opracowany w taki sposób, by wykłady były przeplatane z ćwiczeniami praktycznymi, dzięki czemu kursanci mogą od razu wykorzystać i przetestować zdobytą wiedzę. Całe szkolenie to łącznie 66 h.

Pierwsza pomoc – kurs prowadzony przez specjalistów

Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone są przez osoby, które na co dzień mają do czynienia z sytuacjami zagrożenia życia lub zdrowia. Podczas wykładów i ćwiczeń swoją wiedzą dzielą się więc lekarze, ratownicy medyczni oraz psycholodzy. Wieloletnie doświadczenie specjalistów sprawia, że kursy poprowadzone są w bardzo fachowy i rzetelny sposób, co przekłada się na wskaźnik zdawalności egzaminu końcowego przez kursantów.

Szkolenie z pierwszej pomocy – czego można się nauczyć?

Na szkoleniu z KPP poruszane są najważniejsze kwestie związane z ratowaniem życia i zdrowia. Oczywiście najwięcej czasu poświęca się osobie poszkodowanej i możliwym urazom ciała, od urazów mechanicznych po chemiczne. Omówione są także najczęściej występujące choroby oraz sposoby na ich rozpoznawanie i szybkie reagowanie. W czasie szkolenia kursanci zostają też zapoznani ze sprzętem ratowniczym i poznają zasady działania poszczególnych urządzeń.

Kurs pierwszej pomocy Warszawa – co daje?

Każde szkolenie zakończone jest państwowym egzaminem składającym się z części teoretycznej i praktycznej. Pozytywny wynik z obydwu etapów jest równoznaczny z otrzymaniem certyfikatu i tytułu „Ratownika”. Dokument jest ważny przez okres 3 lat i po tym czasie możliwa jest jego recertyfikacja.

Wiedza, którą można zdobyć na kursie z pierwszej pomocy, przyda się nie tylko osobom preferującym piesze wycieczki. Należy mieć świadomość tego, że nieszczęśliwy wypadek może się zdarzyć nie tylko podczas podróży, ale także w codziennym życiu. Warto więc wiedzieć, jak się w takiej sytuacji zachować.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl