Kroplówki witaminowe dla zdrowia i urody

lekarze specjaliści > Kroplówki witaminowe dla zdrowia i urody

Warto wiedzieć

Kroplówki witaminowe dla zdrowia i urody

Współczesna medycyna estetyczna rozwinęła wiele różnych technik zewnętrznych w celu poprawy wyglądu ciała, usunięciu wad skóry i tkanki podskórnej. Jednymi z nich są wstrzykiwania bezpośrednio w skórę i pod nią koktajle minerałów, witamin i innych substancji. Poprawiają one jędrność skóry, odżywiając ją, natleniają, usuwają nagromadzone złogi, pobudzając do regeneracji różne elementy składowe budowy, zwłaszcza kolagen. Jakie jeszcze możemy podejmować działania, które sprawią, że będziemy mogli znacznie dłużej zachować zdrowie, młodość i dobrą kondycję fizyczną

Wśród świadomych lekarzy mawia się: „co nie wyrzuci jelito, to wyrzuci skóra”.

A trzeba to ująć jeszcze szerzej, ponieważ z pracą jelita integralnie związana jest funkcja wątroby - najważniejszego naszego narządu czyszczącego organizm. Cała krew z jelit płynie drogą żyły wrotnej do wątroby. Co się wchłonie przez ścianę jelita musi być oczyszczone przez wątrobę. Cóż zatem możemy w obecnych czasach zrobić, dla odzyskania dobrego stanu skóry i ogólnego sprawnego funkcjonowania organizmu traktując nasze ciało w sposób całościowy?

Współcześnie słabo jeszcze funkcjonuje pojęcie integracyjnej medycyny estetycznej, ale jest to niewątpliwie pieśń przyszłości. I jestem tego gorącym orędownikiem. Możemy tuszować pewne zaburzenia funkcjonowania organizmu zewnętrznymi zabiegami, ale spróbujcie Państwo zamalować grzyba na ścianie. Da się , ale zawsze wyjdzie na wierzch.
Wspomniałem wcześniej o niedoborach witaminowych i minerałów, czego świadomość ostatnio ogromnie wzrosła. Dlatego ludzie sięgają po różne suplementy diety, na co właściwie przy zubożeniu gleb i pokarmów jesteśmy skazani. Problem istnieje z ich przyswajalnością.

Spośród wielu witamin niektóre zajmują poczesne miejsce z uwagi na to, że muszą być dostarczone całkowicie z zewnątrz – jak na przykład witamina C.

Linusowi Paulingowi, laureatowi nagrody Nobla zawdzięczamy wiedzę na temat witaminy C. Jest ona kluczowa w wielu procesach, między innymi w syntezie kolagenu. Jak wiadomo kolagen jest najważniejszym białkiem obecnym w organizmie, zresztą w wielu postaciach, w tym również w skórze. Kolagen jest podstawowym budulcem w organizmie człowieka, jego zawartość w skórze jest bardzo ważna ponieważ to on odpowiada za jędrność, gęstość i elastyczność skóry. Walka ze starzeniem skóry, to walka z utratą ogólnej ilości kolagenu oraz jego jakości. Gdy jesteśmy młodzi włókna kolagenu są długie i elastyczne, co sprawia, że skóra jest jędrna, gładka i aksamitna. Wraz z upływem czasu następują zaburzenia w produkcji kolagenu, dochodzi do zmiany w ilości i jakości kolagenu. Następuje utrata elastyczności włókien kolagenowych co sprawia, że skóra staje się wiotka, wysuszona, pojawiają się zmarszczki. Wszelkie procesy naprawcze w skórze wymagają dużych ilości witaminy C. Dlatego wykonanie serii wlewów dożylnych dużych dawek witaminy C radykalnie zmienia warunki działania organizmu i poprawia stan narządów, w tym skóry. Aby uzyskać dobre efekty trzeba wykonać serię 10 wlewów w odpowiedniej dawce – dawkę ustala lekarz. Jeśli połączyć to wlewami ozonu otrzymamy synergię zabiegów. To naprawdę niezwykle skuteczny eliksir młodości.

Kroplówki witaminowe mogą też mieć inny skład witamin, czy substancji wspomagających skórę. Jak ma przebiegać terapia witaminowa ustala się indywidualnie w zależności od stanu skóry i ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Wśród innych witamin, które trzeba uzupełniać należy wymienić witaminy D3, B6, B12 podawane parenteralnie - niektóre domięśniowo oraz kwas alfa liponowy, który zwiększa skuteczność i przedłuża działanie witamin C i witaminy E.

Wielkim atutem kwasu alfa liponowego są jego właściwości oczyszczające, skutecznie usuwa toksyny i podnosi jakość naszego życia. Chroni nas przed miażdżycą oraz chorobami układu krążenia, poprawia stan wątroby i pobudza do lepszego działania komórki macierzyste.
Ten silny przeciwutleniacz skutecznie chroni skórę przed konsekwencjami działania wolnych rodników, zapobiega pierwszym oznakom starzenia się skóry. Kwas alfa liponowy wspomaga metabolizm oraz potęguje działanie innych przeciwutleniaczy. Ponadto kwas alfa liponowy zwiększa wydolność psychiczną i fizyczną człowieka. Polecany jest również osobom w podeszłym wieku, które chcą dłużej zachować zdrowie i aktywność fizyczną.
Ta nowa procedura lecznicza została zatwierdzona i dopuszczona do stosowania na terenie całego kraju. Decyzje co powinno się podać pacjentowi zawsze powinien podejmować lekarz.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl