Jak zadbać o zęby przed wyjazdem na wakacje

lekarze specjaliści > Jak zadbać o zęby przed wyjazdem na wakacje

Jak zadbać o zęby przed wyjazdem na wakacje

CSS Ludna
Planujesz urlop? Zadbaj o swoje uzębienie, aby letniego wypoczynku nie zepsuł niespodziewany ból zęba! Podpowiadamy, jak zadbać o zęby przed wyjazdem na urlop.

Wakacje to okres, na który wszyscy z utęsknieniem czekamy. Nieraz przez cały rok planujemy pieczołowicie urlop, dbając o każdy detal związany z upragnionym wyjazdem. Wybieramy kierunek podróży, komfortowy hotel, szukamy możliwości atrakcyjnego spędzenia czasu. Chcemy, by nasz urlop był idealny – by pozwolił nam się zrelaksować i wypocząć. Dlatego warto zadbać o to, aby nic nie stanęło na drodze do perfekcyjnego wypoczynku. To, co może szczególnie uprzykrzyć nam wyjazd, to… ból zęba. Dbając o komfort urlopu, warto zawczasu zatroszczyć się o to, by nie zaskoczyły nas dolegliwości związane m.in. z próchnicą czy innymi chorobami zębów.

Profilaktyka to podstawa

Aby mieć pewność, że nasze zęby są zdrowe i że ból zęba nie zaskoczy nas podczas wakacji, warto sprawdzić stan uzębienia podczas przeglądu stomatologicznego. Podczas takiej wizyty lekarz stomatolog wskaże pacjentowi ewentualne ubytki i przekaże mu istotne zalecenia co do potrzebnego leczenia. Jeśli okaże się, że wykryje niepokojące symptomy związane ze stanem jamy ustnej, zaplanuje niezbędne badania czy zabiegi. Przegląd stomatologiczny należy robić regularnie co pół roku.

Wylecz próchnicę przed wyjazdem

Jeśli lekarz podczas przeglądu stwierdzi, że Twoje zęby wymagają leczenia – nie zwlekaj z jego rozpoczęciem. Wyjazd za granicę z tzw. dziurą w zębie może okazać się nierozsądnym posunięciem. Nawet jeśli ząb nie boli w danym momencie, to na urlopie może się odezwać – a ból zęba skutecznie zepsuje Twoje wakacje. Próchnica może rozwijać się długo i zaatakować znienacka, warto o tym pamiętać.

Uważaj w samolocie

Czynnikiem, który może wywołać ból zęba podczas podróży samolotem, jest zmiana ciśnień. Może ona spowodować, że ból zęba uprzykrzy nie tylko podróż, ale i całe wakacje. Zespół bólowych dolegliwości, który wiąże się ze zmianą ciśnienia, ma swoją nazwę – barodontalgia. Problem ten może dotyczyć także nurków czy spadochroniarzy. Przyczyną takiego schorzenia mogą być nieprawidłowo wykonane uzupełnienia lub leczenie kanałowe, a także zapalenia miazgi czy próchnicy.

Leczenie stomatologiczne za granicą to spory wydatek

Nie tylko ból zęba może być niemiłą niespodzianką. Także koszt leczenia bolącego zęba za granicą może sprawić, że zaboli nas… kieszeń! Ból zęba trudno wytrzymać albo „wyleczyć” za pomocą tabletek przeciwbólowych. Jeśli ząb zacznie boleć na wakacjach, to wizyta u dentysty może okazać się koniecznością. Usługi stomatologiczne w wielu krajach są bardzo drogie, dlatego należy się liczyć z wysokimi kosztami.

Bądź przygotowany

Wyjeżdżając na wakacje, do apteczki warto spakować m.in. leki przeciwbólowe – na wypadek, gdyby ból zęba jednak nas zaskoczył. Tabletka przeciwbólowa nie rozwiąże problemu, ale na pewno pozwoli wytrwać do czasu wizyty na fotelu dentystycznym. Podstawą jest jednak profilaktyka i dbanie o zęby na bieżąco, co pozwoli uniknąć przykrych sytuacji.

Nasze Centrum Stomatologiczne pracuje przez cała dobę 7 dni w tygodniu. Dyżury pełnimy również w sobotę i niedzielę. Dzięki temu w każdej chwili mogą Państwo do nas zadzwonić i umówić się na wizytę. Gwarantujemy profesjonalną diagnostykę i najwyższy standard usług stomatologicznych.

UMÓW WIZYTĘ. 22 625 01 02, 22 625 01 05
Czynne całą dobę

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl