Depilacja laserowa - jak uzyskać najlepsze efekty bez powikłań

lekarze specjaliści > Depilacja laserowa - jak uzyskać najlepsze efekty bez powikłań

Temat miesiąca

Depilacja laserowa - jak uzyskać najlepsze efekty bez powikłań

depilacja laserowa
Depilacja laserowa to obecnie jeden z najbardziej popularnych zabiegów w salonach kosmetycznych. Zastanawiałaś się może dlaczego tak jest? Z jakiego powodu właśnie ten zabieg zyskał rzesze zwolenników i cieszy się niegasnącym zainteresowaniem, a producenci urządzeń kosmetycznych prześcigają się w pomysłach, które mają udoskonalić sprzęt do depilacji.

Najważniejszym z powodów popularności depilacji laserowej jest skuteczność zabiegu. Ile z nas marzy o tym, żeby zakładając sukienkę, krótkie spodenki czy strój kąpielowy nie martwić się nieestetycznym wyglądem odkrytych miejsc… Depilacja laserowa to właśnie taki zabieg, który nam to umożliwia. Już po pierwszej wizycie możesz obserwować pierwsze efekty usuwania owłosienia, które z zabiegu na zabieg są coraz lepsze i trwalsze. Nie musisz czekać do końca trwania całej serii, aby zobaczyć jakiekolwiek zmiany. Twój komfort życia poprawi się już po pierwszej sesji.
Określona ilość zabiegów jest olbrzymią zaletą depilacji laserowej. Po wykonaniu serii powtórzeń włosy przestają odrastać i nie trzeba zabiegów kontynuować w nieskończoność jak np. w przypadku depilacji woskiem czy pastą cukrową.

Musimy jednak pamiętać, że laser to nie zabawka dlatego powinien znaleźć się w rękach przeszkolonego i doświadczonego specjalisty. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że zabieg będzie zarówno skuteczny jak i bezpieczny. Dlatego,aby zminimalizować ryzyko powikłań musimy pamiętać aby poddać się depilacji laserowej w odpowiednim miejscu. Dlaczego jest to, aż tak istotne? Wybór dobrego gabinetu, który cieszy się renomą i uznaniem wśród klientów to gwarancja, że depilacja zostanie wykonana przez odpowiednio przeszkoloną osobę, sprzętem najlepszej jakości oraz w higienicznych warunkach. Wyedukowany pracownik salonu przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzi profesjonalną konsultację, która bardzo często jest bezpłatna. W czasie takiej wizyty specjalista oceni czy twoje włosy kwalifikują się do depilacji laserowej, opowie o przeciwwskazaniach, szczegółowo poinformuje jak przygotować się do zabiegu oraz ustali częstotliwość wizyt, co jest niezwykle istotne dla uzyskania możliwie najlepszych efektów terapii. Dodatkowo w większości gabinetów jest możliwość skorzystania z darmowej próby usuwania zbędnego owłosienia laserem, dzięki czemu będziesz już miała obraz tego jak wygląda zabieg i czy jest bezbolesny.

Warto skorzystać z takiej konsultacji przed zapisaniem się na pierwszy zabieg depilacji laserowej ponieważ będziesz mogła się przekonać jaką jakość usług dane miejsce oferuje. W najlepszych salonach spotkasz się z indywidualnym podejściem do Twoich problemów oraz przyjazną atmosferą co pozwoli Ci poczuć się swobodnie i bezpiecznie nawet przy najbardziej intymnych zabiegach takich jak np. depilacja bikini.

Dobrej jakości sprzęt odgrywa bardzo ważną rolę w przypadku takiego zabiegu, jak depilacja laserowa. Obecnie mamy na rynku lasery, które usuwają trwale około 90% owłosienia i dają komfort na resztę życia, np. Light Sheer czy Vectus. Niestety możemy natknąć się również na urządzenia, które nie niwelują trwale owłosienia, a klientki nie są zadowolone z końcowych rezultatów. Przyczyna tego to niestety wprowadzanie w błąd przez pracowników tych salonów, gdyż najczęściej mają oni świadomość, że urządzenie które posiadają w salonie nie usuwa włosów trwale. Zanim zatem zapiszesz się na zabieg depilacji laserowej sprawdź z jakiej maszyny korzysta dana placówka. Ostatnim aspektem popularności depilacji laserowej jest coraz korzystniejsza cena tego typu zabiegów. Z roku na rok ceny depilacji laserowej spadają, a większość salonów zachęca nas pakietami depilacji w promocyjnej cenie. Pamiętajmy jednak, że bardzo niska cena rzadko kiedy łączy się z dobrej jakości usługą. Jeśli chcemy mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany najwyższej klasy urządzeniem, a kosmetolog który nami będzie się zajmował jest profesjonalistą to koszt takiego zabiegu musi być stosunkowo wyższy. Jednak w ostatecznym rozrachunku jest to opłacalne, ponieważ efekty zabiegu będą długotrwałe, nasza skóra będzie gładka przez wiele lat, a depilacja laserowa zostanie wykonana bez najmniejszych powikłań.

Adrianna Trzcińska mgr kosmetolog, specjalista w zakresie depilacji laserowej w gabinecie ESTETI-MED w Warszawie www.esteti-med.pl

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl