Polskie Towarzystwo Lekarskie

lekarze specjaliści > Polskie Towarzystwo Lekarskie

Polskie Towarzystwo Lekarskiecheck

Polskie Towarzystwo Lekarskie

adres:Al. Ujazdowskie 22/19, Warszawa

telefon:603 28 86 99, 22 628 86 99

www:http://www.ptl.org.pl

 www.ptl.medserwis.pl

e-mail:ptl@interia.pl

zobacz na mapie »

map

Zobacz zdjęcia

Informacje dodatkoweic_i

Polskie Towarzysto Lekarskie logo z tłem


 


medserwis.pl

W imieniu Polskiego Towarzystwa Lekarskiego składam serdeczne podziękowania wszystkim Państwu, którzy dokonali wpłat 1% podatku na rzecz naszego stowarzyszenia. Dziękuję za wsparcie i ogromne zaufanie, jakim zostaliśmy obdarzeni . Utwierdza nas to w przekonaniu o słuszności i ważności naszych działań, oraz pobudza do kolejnych inicjatyw.

prof. Waldemar Kostewicz
Prezes Zarządu Głównego PTLmedserwis.pl

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną w Polsce oraz rekomendacje GIS i Ministerstwa Zdrowia, a przede wszystkim z troski o bezpieczeństwo wykładowców i uczestników konferencji II Forum Zakażeń, organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu terminu konferencji (www.fz2020.pl).

Prosimy o zapoznanie się z informacją Pana dr n. med. Antoniego Sydora - prezesa PTL oddział w TarnowiePTL

W dniu 11 grudnia 2019 o godzinie 17 w Klubie Lekarza przy ul. Raszynskiej 54, w Warszawie odbylo sie uroczyste, zebranie Wigilijne Sekcji Medycyny Komunikacyjnej PTL oraz Kola Medycyny Komunikacyjnej TLW. Interesujacy wyklad pt „Probiotyki w praktyce lekarza” wyglosila Prof. n.med. Alicja Wiercinska-Drapalo; Kierownik Kliniki Hepatologii i Nabytych Niedoborow Immunologicznych WUM.medserwis.pl

Z okazji rocznicy Pierwszego Zjazdu Lekarzy odrodzonego samorządu, 7 grudnia 2019 r. w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala z udziałem Prezydenta RP, Andrzeja Dudy, Marszałka Senatu, prof. Tomasza Grodzkiego i Ministra Zdrowia, prof. Łukasza Szumowskiego, który reprezentował również Premiera Mateusza Morawieckiego.


 

medserwis.pl

W dniu 6 grudnia 2019 r odbyło się spotkanie wigilijne w Domu Lekarza Seniora. Polskie Towarzystwo Lekarskie reprezentowała Pani dr Maria Kapuśniak – zastępca skarbnika Zarządu Głównego. Seniorzy zostali obdarowani prezentami. Była możliwość porozmawiania o potrzebach i problemach mieszkańców Domu.


 

medserwis.pl

W dniu 4.12.2019 odbyło się posiedzenie naukowe PTL w Ostrołęce, organizowane przez Oddział Regionalny PTL, którego Prezesem jest dr Maria Kapuśniak. Wykłady wygłosili Prezes Zarządu Głównego PTL prof. Waldemar Kostewicz oraz dr Roman Załuska


 

medserwis.pl

I Kongres „Zdrowie Polaków 2019”, odbył się w 18–19 listopada 2019 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Kongres miał na celu wypracowanie strategii promującej postawy prozdrowotne i wspieranie solidarności międzypokoleniowej.


 

PTL

Dyplom uznania dla Pana prof. dr hab.n.med. Waldemara Kostewicza Za wspieranie i podkreślenie roli Fizjoterapii w Polsce.


 

PTL

W dniu 9 listopada 2019roku odbyła się uroczystość wręczenia dokumentu „Prawo wykonywania zawodu Lekarza” i „Prawo wykonywania zawodu Lekarza Dentysty” w Conference Center at the Tides w Warszawie przy ul. Wioślarskiej 8. Na uroczystości młodym lekarzom towarzyszyli ich bliscy. Obecne były władze Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z rektorem prof. Mirosławem Wielgosiem na czele, przedstawiciele samorządów zawodów zaufania publicznego, a także członkowie Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.


 

PTL

W dniu 25 października 2019 roku w Sali Wielkiej Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Polskiego Towarzystwa Lekarskiego Gloria Medicinae pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy Rzeczpospolitej Polskiej Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser-Duda.


 

PTL

W dniach 10–12 października 2019 roku w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu odbyło się III Forum Leczenia Ran pod patronatem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego zorganizowane przez Evereth Publishing. To największa konferencja o leczeniu ran w Polsce – wydarzenie zgromadziło ponad 1000 osób, wśród których znaleźli się najlepsi specjaliści różnych dziedzin medycyny. Konferencja spotkała się z wielką przychylnością lekarzy, pielęgniarek, mikrobiologów i farmaceutów z całej Polski.


 

PTL

W dniu 14 września 2019 r. w Warszawie odbyła się konferencja naukowa „Fizjoterapia jako sztuka i nauka 10 lat później”. Konferencja zawierała wszystko, co potrzebne w praktyce fizjoterapeuty – wiedzę i praktykę, naukę i sztukę. W jednym miejscu spotkało się wielu znakomitych gości i uczestników, dla których fizjoterapia jest pasją. Gościem Honorowym, który od wielu lat wspiera fizjoterapeutów był prof Waldemar Kostewicz – prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.


 

medserwis.pl

W dniu 21 września 2019 roku odbył się Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Centrum Bankowo-Finansowym w Warszawie, Nowy Świat 6/12, na którym dokonano wyboru nowych władz PTL: prezesa ZG PTL, wyboru nowych władz do ZG PTL, Głównej Komisji Rewizyjnej i Głównego Sądu Koleżeńskiego. Na funkcję prezesa ZG PTL zgłoszono dwóch profesorów: Honorowego prezesa PTL Jerzego Woy-Wojciechowskiego i dotychczasowego prezesa PTL Waldemara Kostewicza. Największą liczbę głosów otrzymał prof. Waldemar Kostewicz, który został nowym prezesem ZG Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.


 

medserwis.pl

W 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej , prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego prof. Waldemar Kostewicz, dr Zbigniew Miller oraz pracownicy biura ZG PTL, jak co roku złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą lekarzy poległych w czasie II wojny światowej .


 

medserwis.pl

Przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie uczestniczyli 1 września w niedzielę w mszy świętej w Sanktuarium w Św. Lipce na Mazurach upamiętniającą 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz 90 rocznicę urodzin nestora polskiej chirurgii prof. Tadeusza Tołłoczko.


 

medserwis.pl

2 sierpnia 2019 roku w Klubie Lekarza przy ul. Raszyńskiej w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji 90-lecia urodzin prof. dr. hab. Tadeusza Tołłoczki. W tej wspaniałej uroczystości uczestniczyła rodzina profesora, licznie zgromadzeni goście a także wiele osobistości związanych ze środowiskiem lekarskim i Polskim Towarzystwem Lekarskim oraz samorządem zawodowym.


 

Ptl

Dr n. med. Janusz Stanislaw Czarnecki, znany lekarz, wykladowca na Uniwersytecie Mikolaja Kopernika, wieloletni dzialacz oraz prezes Oddzialu PTL w Toruniu jest rowniez zdolnym i poczytnym autorem kilku zbiorow opowiadan "opartych zwykle na prawdziwych wydarzeniach przedstawiajacych roznorodnosc natury ludzkiej opowiadajacych o milosci, smierci, narodzinach i nadziei". Ostatnio zostaly wydane dwie nowe interesujace pozycje: -"Fascynujaca Magia - Trzy dni z zycia Alberta Einsteina" (sztuka teatralna), -"Portret Nicole i inne opowiadania" - fascynujace opowiadania z madrym przeslaniem, zabarwione empatia dla ludzi i nuta dowcipu. Ksiazke czyta sie jednym tchem.


 

PTL

W dniu 16 maja 2019r. w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej odbył się wernisaż prac dr n. med. Olgierda Kossowskiego . Zebranych licznie gości powitał dyrektor biblioteki Bogdan Kocurek. Głos zabrał również Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Beskidzkiej Izby Lekarskiej dr n. med. Klaudiusz Komor przedstawiając sylwetkę dr Kossowskiego, a następnie Prezes Oddziału Beskidzkiego Polskiego Towarzystwa Lekarskiego dr n. med. Agnieszka Gorgoń-Komor. Gościem wernisażu była także Małgorzata Zabłocka, córka doktora Kossowskiego


 

PTL

Jakie są nowe jednostki chorobowe w dermatologii? Jakie są najnowsze rekomendacje PTD oraz doniesienia z międzynarodowych konferencji? Jak sobie radzić z powikłaniami po zabiegach medycyny estetycznej? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielą wybitni eksperci zgromadzenie podczas konferencji Dermatologia Premium Plus 2019. Konferencja odbędzie się 19 października w Rzeszowie, a jej organizatorami są PZWL Wydawnictwo Lekarskie oraz Zakład i Klinika Dermatologii, Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 w Rzeszowie.


 

medserwis.pl

Dnia 26 kwietnia 2019 roku w Szczecinie odbył się w uroczysty Benefis-Jubileusz Doktora Mieczysława Chruściela, serdecznego Kolegi, znanego lekarza, zdolnego malarza-portrecisty, Kawalera Medalu Gloria Medicinae, wieloletniego działacza a ostatnio wybranego Prezesa Oddziału Szczecińskiego Polskiego Towarzystwa Lekarskiego,


 
Historia Działalność naukowo-szkoleniowa Działalność społeczna Współpraca międzynarodowa Wydawnictwa Archiwum Muzeum Historii Medycyny Tablica Pamięci  

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl