Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej

lekarze specjaliści > Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej

Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznejcheck

Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej

adres:Aleja Róż 10/1, Warszawa

telefon:691 054 696, 22 628 58 21

www:psme.waw.pl

e-mail:sekretariat@psme.waw.pl

zobacz na mapie »

map

Zobacz zdjęcia

Nasi lekarze specjaliściic_i

Medycyna estetycznaSzkolenia dla lekarzy

Informacje szczegółoweic_i

Informacje dodatkoweic_i

Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznejzostała powołana decyzją Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Lekarskiego 3 września 2002 r. na wniosek dr Andrzeja Ignaciuka, Przewodniczącego Sekcji Medycyny Estetycznej PTL, i rozpoczęła swoją działalność w dniu 6 grudnia 2002 r.

Szkoła przeznaczona jest dla lekarzy z Polski i z Zagranicy – wyłącznie absolwentów wydziału lekarskiego.

Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej PTL współpracuje z Międzynarodową Szkołą Medycyny Estetycznej w Rzymie, Szkołą Medycyny Estetycznej w Hiszpanii działającej pod auspicjami Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej, a także Międzynarodowym Stowarzyszeniem Medycyny Estetycznej (UIME) w Paryżu. Dzięki naszym zagranicznym kontaktom możemy zaoferować Państwu interesujące wykłady i pokazy wykonywane przez specjalistów z innych krajów.

Medycyna estetyczna jest gałęzią medycyny zajmującą się tworzeniem i odtwarzaniem równowagi psychofizycznej człowieka. Zwraca się głównie ku tym, którzy żyją ”źle” z nieakceptowanym defektem estetycznym. Jest to medycyna jakości życia, a zdrowie jest tu traktowane jako wyraz dobrostanu psychofizycznego. Ma głównie charakter zapobiegawczy, a dopiero potem korekcyjny.

W fazie prewencyjnej lekarze uczą, jak poznać i zaakceptować odziedziczone struktury fizyczne, jak je chronić i jak nimi zarządzać zgodnie z regułami higieny życia dotyczącymi odżywiania, wysiłku fizycznego, psychicznego oraz higieny kosmetycznej.

W fazie korekcyjnej program przewiduje posługiwanie się wyłącznie oficjalnie uznanymi metodami i technikami lekarskimi, chirurgicznymi, fizykoterapeutycznymi, uzdrowiskowymi oraz kosmetycznymi.

Dlaczego warto wybrać Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej PTL?

- kilkunastoletnie doświadczenie placówki w nauczaniu medycyny estetycznej, ponad 400 absolwentów;
- wiedza przekazywana przez polskich i zagranicznych ekspertów;
- holistyczne podejście do pacjenta, z uwzględnieniem nauk humanistycznych;
- punkty edukacyjne, PSME PTL jest wpisana do rejestru OIL;
- III rok wyłącznie zajęcia praktyczne i samodzielne wykonywanie zabiegów;
- sprzęt i preparaty renomowanych producentów.

O tym, że poziom jej kształcenia utrzymuje się na wysokim poziomie świadczy fakt, że w 2014 r. wyróżniono ją nagrodą „EuroSymbolu Nowoczesnego Kształcenia”. Szkoła prowadzi zajęcia dla lekarzy wszystkich specjalności, którzy zamierzają prowadzić praktykę z zakresu medycyny estetycznej. I choć medycyna estetyczna nie jest specjalizacją medyczną, to dyplom PSME gwarantuje zdobycie wykształcenia w formie i na poziomie bliskim specjalizacji lekarskiej. Komitet naukowy składa się ze znamienitych eskpertów – nie tylko polskich, ale i zagranicznych.

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl