Centrum Medycyny Sportowej, Warszawa ul. Wawelska 5

lekarze specjaliści > Centrum Medycyny Sportowej, Warszawa ul. Wawelska 5

Centrum Medycyny Sportowej, Warszawa ul. Wawelska 5check

Centrum Medycyny Sportowej, Warszawa ul. Wawelska 5

adres:ul. Wawelska 5, Warszawa

telefon:22 592 93 05 do 10

www:cms.waw.pl

 www.centrummedycynysportowej.medserwis.pl

e-mail:rejestracja@cms.waw.pl

zobacz na mapie »

map

Zobacz zdjęcia

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4 Zdjęcie 5 Zdjęcie 6

Galeriaic_i

Poprzednie zdjęcie

Zdjęcie 7

Następne zdjęcie

Godziny pracyic_i

poniedziałek-piątek 7.30-20.00, sobota 8.00-14.00

Nasi lekarze specjaliściic_i

ChirurdzyDietetycyFizjoterapeuciInterniściKardiolodzyLaryngolodzyLekarze medycyny pracyMedycyna sportowaNeurolodzyOkuliściOrtopedziPsycholodzyRadiolodzyRehabilitanciReumatolodzy

Informacje dodatkoweic_i

Centrum Medycyny Sportowej to nowoczesna klinika wyposażona w najwyższej klasy sprzęt do diagnostyki, zabiegów operacyjnych i rekonwalescencji. W naszym Centrum usługi świadczą wybitni specjaliści dzięki którym można dowiedzieć się więcej o stanie swojego zdrowia i możliwych do zastosowania terapiach. Nasi specjaliści gwarantują profesjonalną diagnostykę, dzięki której wdrożą skuteczny proces leczenia i rehabilitacji Państwa urazów i schorzeń.

Centrum Medycyny Sportowej zaprasza do rezerwacji wizyt online

medserwis.pl

Rezonans magnetyczny Warszawa - Centrum Medycyny Sportowej zaprasza na badanie bez kolejek i skierowania, zapisz się online lub dzwoń tel. 22 592 53 05 do 10

Rezonans magnetyczny jest badaniem bezbolesnym i nieinwazyjnym. Badanie trwa zazwyczaj od 15 do 45 minut. Pacjent w trakcie badania przebywa we wnętrzu aparatu skanującego w nieruchomej pozycji. Może się to wiązać z pewnym dyskomfortem dla osób cierpiących z powodu klaustrofobii. Zgodnie ze światowymi trendami nowoczesne urządzenie do badania rezonansem magnetycznym dzięki średnicy powiększonej do 70 cm, może zapewnić badanym pacjentom odczuwalny komfort. a warto zaznaczyć, że w Centrum Medycyny Sportowej badanie wykonujemy właśnie Aparatem Ingenia 3.OT. który posiada taką średnicę, ponieważ został zaprojektowany z myślą o bardzo zróżnicowanej grupie pacjentów, dlatego zapewnia wszystkim badanym wygodne przebywanie wewnątrz urządzenia. Pacjent przychodzący na badanie jest cały czas pod opieką personelu medycznego, również w trakcie przeprowadzania badania ma stały kontakt z lekarzem. Należy pamiętać, że do badania rezonansem magnetycznym musimy się odpowiednio przygotować, a o szczegółowe wskazówki w tym zakresie pacjent powinien pytać lekarza wydającego skierowanie. Badanie rezonansem magnetycznym jest bezpieczne i można je wykonać również bez skierowania lekarskiego, a wtedy informacji o przygotowaniu do badania udzielimy pacjentowi w Centrum Medycyny Sportowej.

medserwis.pl

Rezonans magnetyczny - wskazania do badania

Rezonans magnetyczny wykorzystuje się m.in. w diagnozie chorób ośrodkowego układu nerwowego, do których zalicza się m.in. nowotwory mózgu, chorobę Alzheimera, stwardnienie rozsiane, guzy kanału kręgowego czy zaburzenia neurologiczne. Rezonans magnetyczny pomaga też w diagnozowaniu udarów mózgu. Za jego pomocą wykrywa się również guzy tkanek miękkich, m.in. guzy serca czy płuc, a także urazy mięśni, stawów, kręgosłupa czy wiązadeł. Badanie rezonansem pozwala zdiagnozować także nowotwory narządów rodnych oraz gruczołu krokowego u mężczyzn.

Rezonans magnetyczny – przeciwwskazania

Z uwagi na fakt, że podczas badania działa silne pole magnetyczne, rezonans nie może być wykonany u pacjentów posiadających rozrusznik serca albo neurostymulator. Pacjent powinien również poinformować lekarza przeprowadzającego badanie rezonansem magnetycznym, że posiada w swoim organizmie metaliczne przedmioty, takie jak implanty ortopedyczne, metaliczne protezy stomatologiczne, klipsy metalowe umiejscowione na tętniaku mózgu, niektóre sztuczne zastawki serca czy metaliczną wkładkę wewnątrzmaciczną. Pacjenci, u których – z uwagi na specyfikę wykonywanej pracy – może pojawić się metalowy opiłek w gałce ocznej, muszą najpierw przejść badanie okulistyczne. Należy też zadbać o to, by ubranie pacjenta badanego rezonansem magnetycznym nie miało metalowych elementów – mogą one zniekształcić obraz. Do pracowni rezonansu magnetycznego nie można wnosić telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych ponieważ mogą ulec uszkodzeniu.

Galeriaic_at

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl