Medigen Ośrodek Dawców Szpiku

lekarze specjaliści > Medigen Ośrodek Dawców Szpiku

Medigen Ośrodek Dawców Szpikucheck

Medigen Ośrodek Dawców Szpiku

adres:ul. Morcinka 5, paw. 19, Warszawa

telefon:22 638 35 38

www:www.medigen.pl

e-mail:medigen@medigen.pl

zobacz na mapie »

map

Zobacz zdjęcia

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2

Godziny pracyic_i

8-18, od poniedziałku do piątku. W szczególnych wypadkach możemy umówić się telefonicznie na dowolną godzinę dowolnego dnia tygodnia.

Nasi lekarze specjaliściic_i

GenetykaHematolodzy

Informacje dodatkoweic_i

Kliniki transplantacyjne

Lista klinik posiadających akredytację NMDP

Akredytacja NMDP oznacza, że klinika ją posiadająca ma możliwość współpracy z tym największym rejestrem dawców szpiku na świecie. Kliniki nieposiadające tej akredytacji nie mogą wykonać zabiegu przeszczepu szpiku od dawcy z rejestru NMDP.

W Polsce akredytację ośrodka transplantacyjnego przy NMDP posiadają:

klinika transplantacyjna w Katowicach
klinika trasplantacyjna we Wrocławiu

poprzez nasz rejestr z rejestru NMDP mogą korzystać

klinika transplantacyjna w Bydgoszczy
klinika transplantacyjna w Poznaniu
klinika transplantacyjna we Wrocławiu (pediatria)
klinika transplantacyjna w Katowicach

Wybór ośrodka

Każdy pacjent ma prawo wyboru ośrodka transplantacyjnego – jest to podstawowa zasada i prawo pacjenta obowiązujące w krajach hemisfery zachodniej i reszty krajów cywilizowanych. Trudno zresztą, aby było inaczej skoro wybór ośrodka transplantacyjnego najczęściej decyduje o życiu chorego. Mało kto w kraju jednak z tego prawa korzysta – większość chorych nie zdaje sobie sprawy ze swoich praw oraz z wpływu doświadczenia danego zespołu transplantacyjnego na wyniki przeszczepień lub obawia się retorsji ze strony instytucji, od których jest uzależniony. Warto uzmysłowić sobie, iż o tym czy chory ma szansę na życie i zdrowie, gdyż będzie przeszczepiony w dobrym ośrodku, czy nie ma żadnej szansy, gdyż trafił do ośrodka miernego, aktualnie w 50% decyduje przypadek. Nieprawdą jest, że wszystkie ośrodki są takie same, nawet jeśli stosują identyczne procedury. Nieprawdą jest, że pacjent nie ma wyboru i musi z przypisanego mu prawem kaduka ośrodka skorzystać pod groźbą utraty możliwości leczenia. To jest łamanie praw nie tylko pacjenta, ale i człowieka, gdyż prawo do decydowania o własnym losie może mieć wyłącznie sam zainteresowany. I najważniejsze – ostatecznego wyboru ośrodka transplantacyjnego dokonuje sam chory lub jego opiekun, a pierwotne skierowanie do kliniki jest tylko sugestią, którą można zaakceptować lub odrzucić.

Galeriaic_at

1 2

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl