Centrum Stomatologii DENTALUX

lekarze specjaliści > Centrum Stomatologii DENTALUX

Centrum Stomatologii DENTALUXcheck

Centrum Stomatologii DENTALUX

adres:ul. Racławicka 131, Warszawa

telefon:222 76 24 52, 222 78 78 78

www:www.dentalux.pl

 www.dentaluxraclawicka.medserwis.pl

e-mail:dentalux@dentalux.pl

zobacz na mapie »

map

Zobacz zdjęcia

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4 Zdjęcie 5 Zdjęcie 6

Godziny pracyic_i

cała doba 24H 222 76 24 52

Nasi lekarze specjaliściic_i

Chirurgia szczękowaDentystaImplantologiaNocna pomoc medycznaOrtodonciStomatolodzyStomatologia 24hStomatologia dziecięcaStomatologia estetyczna

Informacje dodatkoweic_i

Publikacje


Bądź piękny, zdrowy i szczęśliwy!

Któż z nas nie chciałby być piękny i szczęśliwy? A jak często zamiast zjednywać sobie przyjaciół, przełożonych czy partnerów w biznesie szczerym, odważnym uśmiechem, uśmiechamy się półgębkiem, świadomie ukrywając niezbyt piękne, oplombowane, czasem krzywe zęby.

Zęby to wizytówka naszej twarzy, a śmiały wzrok i szczery uśmiech otwierają nie jedne drzwi i serca. Świadomość własnego piękna i akceptacji rodzi takie same odczucia w otoczeniu. Zacznijmy więc od zębów!
Współczesna, rozwijająca się w ogromnym tempie stomatologia estetyczna daje nam coraz szerszy wachlarz możliwości. Nowoczesne technologie i wiedza pozwalają poprawiać naturę, poczynając od mało inwazyjnych metod w postaci licówek porcelanowych, kończąc na koronach pełnoceramicznych wykonywanych w systemie CAD - CAM, czyli projektowanych w komputerze i wycinanych z gotowego bloczka porcelanowego frezarką kopiową sprzężoną z komputerem.
Licówki porcelanowe, to cienkie warstwy (płatki) porcelany o kształcie anatomicznym zębów naklejane na powierzchnie licowe (wargowe) najczęściej zębów przednich. Możemy nimi skorygować brzydki kształt zęba, ułamany brzeg, zmienić kolor przebarwionego zęba, który nie chce się wybielić, zamknąć lukę miedzy zębami lub zamienić "łaciatą" oplombowaną powierzchnię w piękny, jasny, naturalny ząb o anatomicznym kształcie. Dzięki estetycznym systemom adhezyjnym o bardzo dużej sile wiązania, na które przyklejamy licówki, wielkość preparacji zębów może być niewielka. Grubość licówek waha się od 0,2 mm do 1,5 mm zależnie od przypadku, tyle wiec należy zeszlifować powierzchni. Ta nieinwazyjna i oszczędzająca metoda leczenia pozwala zachować żywotność zębów. W trudnych przypadkach, wymagających większych zmian kształtu i wielkości zębów wykonujemy przejściowo licówki tymczasowe (z akrylu, plastiku), na których możemy do woli eksperymentować kształty, wypukłości i oswajać się z nowym wyrazem twarzy. Już i do dentysty (nie tylko fryzjera) możecie Państwo przyjść ze zdjęciem z gazety mówiąc - Poproszę takie zęby! A my nie tylko jesteśmy w stanie je dla Państwa wykonać, ale stosując wcześniej (tzn. przed ostatecznymi) licówki czy korony tymczasowe, pozwalamy sprawdzić czy taki kształt jest rzeczywiście dla Państwa właściwy i w razie potrzeby zmienić go. Cała procedura trwa od 1 tyg. do 2 tygodni.
Jeśli korona zęba jest bardzo zniszczona lub ma dużą ilość wypełnień i nie nadaje się pod cienką licówkę, proponujemy korony pełnoceramiczne. Różnią się od tradycyjnych porcelanowych tym, że nie mają podbudowy metalowej, na którą napala się porcelanę. Podbudowa ta jest też porcelanowa lub z cyrkonu albo tlenku glinu, a co za tym idzie, podobnie jak ząb, przepuszcza światło (i w dyskotece nie świecimy już czarną dziurą). Korona pełnoceramiczna ma te same warstwy, co ząb, czyli porcelanową zębinę i szkliwo. Jest to najbardziej naturalny i najzdrowszy dla naszych tkanek materiał. W rękach doświadczonego dentysty i technika, który wykonuje prace, kiedy połączy się wiedza z artystycznym talentem, korona czy licówka urosną do rangi sztuki i będą imitować idealnie naturę, a o to nam przecież chodzi - o naturalność i piękno.
Jedyna rzecz, jaka może budzić Państwa wahanie to cena. Te estetyczne uzupełnienia są dwa, czasem trzy razy droższe od koron tradycyjnych. Ale czy nie warto zainwestować w siebie, a potem zawalczyć o lepszą pracę lub podwyżkę? Jeśli uwierzymy, że nas na coś stać, to tak się stanie. To nasze myśli kreują naszą rzeczywistość. I pamiętajcie - nie ma drugiej szansy na pierwsze dobre wrażenie!

dr Monika Kochaniec
lekarz stomatolog
specjalista protetyk
Lecznica Stomatologiczna DENTALUX

Galeriaic_at

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl