MEGA-LENS Centrum Korekcji Wad Wzroku

MEDserwis.pl >MEGA-LENS Centrum Korekcji Wad Wzroku

MEGA-LENS Centrum Korekcji Wad Wzrokucheck

MEGA-LENS Centrum Korekcji Wad Wzroku

adres:al. Jana Pawła II 66, Warszawa

telefon:22 636 33 70, 635-32-41

www:www.megalens.com.pl

 www.mega-lens.medserwis.pl

e-mail:megalens@megalens.com.pl

zobacz na mapie »

map

Zobacz zdjęcia

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4 Zdjęcie 5 Zdjęcie 6

Godziny pracyic_i

poniedziałek - piątek: 10.00 - 20.00, sobota: 10.00 - 15.00

Nasi lekarze specjaliściic_i

OkuliściSalony optyczne

Informacje dodatkoweic_i

Komputerowe badanie pola widzenia
Jest standardowym badaniem w diagnostyce wielu chorób m.in. takich jak:

- choroby układu nerwowego
- jaskra
- choroby nerwu wzrokowego
- odwarstwienie siatkówki

Komputerowe badanie pola widzenia wykonujemy przy pomocy aparatu firmy Medmont. Badanie oparte jest na bardzo ścisłej współpracy osoby wykonującej badanie i osoby badanej. Polega na informowaniu przez pacjenta o spostrzeganych w obrębie pola widzenia punktów świetlnych, podczas gdy wzrok pacjenta jest skupiony, skoncentrowany na jednym punkcie tzw punkcie fiksacyjnym.

Ważnym elementem jest dobranie odpowiedniego testu – metody badania do podejrzewanego u pacjenta schorzenia. Dlatego wskazane jest posiadanie skierowania od lekarza okulisty z zaznaczeniem odpowiedniej metody badania. W przypadku braku skierowania po przeprowadzonej rozmowie – wywiadzie, perymetrysta (technik wykonujący badanie) wybiera odpowiednią metodę.

Pomocne w badaniu są też okulary do bliży (do czytania) u tych pacjentów oczywiście, którzy takowych okularów używają.

Warte podkreślenia jest zastosowanie badanie pola widzenia w monitorowaniu postępu zmian jaskrowych. Aby badania były porównywalne wskazane jest wykonywanie ich, najlepiej na tym samym perymetrze.

Pacjenci chorzy na jaskrę powinni mieć wykonywane badanie co najmniej raz na pół roku.

HRT II

HRT II – czyli scaningowa tomografia laserowa – to badanie oceniające parametry tarczy nerwu wzrokowego pozwalające śledzić dynamikę zachodzących zmian na tarczy. Dużą zaletą tego badania jest jego obiektywizm, szybkość badania i możliwość śledzenia dynamiki zmian oraz porównywanie ich w czasie.

Najważniejszym zastosowaniem HRT II jest pomiar tarczy nerwu wzrokowego i monitorowanie zmian w obrębie tarczy, głównie progresji zmian jaskrowych. Inne zastosowania to:
otwór plamki, obrzęk tarczy nerwu wzrokowego.
Ważnym elementem badania, jest automatyczne nanoszenie kolejnych „obrazów” na siebie. Jako bazowe jest brany pierwszy wynik badania. Do niego odnoszone są kolejne wyniki. Linia konturowa – linia określająca granicę tarczy zaznaczona przez lekarza podczas pierwszego badania jest przenoszona w niezmienionym wyglądzie na pozostałe badania. Pozwala to na dokładną analizę najmniejszych zmian jaskrowych.

GDx VCC

Badanie okulistyczne, którego rezultatem jest kolorowa „mapa grubości” włókien nerwowych znajdujących się na dnie oka.


Badanie to jest używane w diagnostyce i monitorowaniu jaskry. Jest to badanie trwające zwykle mniej niż 5 minut. Jest całkowicie bezbolesne oraz nie wymaga rozszerzenia źrenic. Laser o nieszkodliwej długości wiązki skanuje dno oka i powstaje obraz włókien nerwowych siatkówki.

Zastosowanie badania GDx VCC

* wykrywanie wczesnych zmian jaskrowych, * śledzenie progresji choroby, * choroby uszkadzające nerw wzrokowy: guzy mózgu, zmiany niedokrwienne, cukrzyca zapalenia nerwu, zmiany pourazowe, SM, choroba Alzheimera.
Badanie GDx VCC pozwala na ocenę stopnia zmian w narządzie wzroku zanim będą one zauważalne w polu widzenia. Jeżeli wynik badania nie jest prawidłowy, lub jest prawidłowy lecz pacjent znajduje się w grupie ryzyka zachorowań na jaskrę należy badanie powtórzyć za

Galeriaic_at

1 2 3 4 5 6

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl
Array ( [t] => 12 [id_t] => 49746 [idis] => 5538 )