Polskie Towarzystwo Lekarskie

lekarze specjaliści > Polskie Towarzystwo Lekarskie

Polskie Towarzystwo Lekarskiecheck

Polskie Towarzystwo Lekarskie

adres:Al. Ujazdowskie 22/19, Warszawa

telefon:603 28 86 99, 22 628 86 99

www:http://www.ptl.org.pl

 www.ptl.medserwis.pl

e-mail:ptl@interia.pl

zobacz na mapie »

map

Zobacz zdjęcia

Informacje dodatkoweic_i

medserwis.pl

W dniach 10–12 października 2019 roku w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu odbyło się III Forum Leczenia Ran pod patronatem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego zorganizowane przez Evereth Publishing. To największa konferencja o leczeniu ran w Polsce – wydarzenie zgromadziło ponad 1000 osób, wśród których znaleźli się najlepsi specjaliści różnych dziedzin medycyny. Konferencja spotkała się z wielką przychylnością lekarzy, pielęgniarek, mikrobiologów i farmaceutów z całej Polski.
Była to okazja do wymiany doświadczeń i zdobywania wiedzy na temat nowoczesnych rozwiązań w leczeniu ran. Uczestnicy mieli możliwość sięgnąć po najbardziej aktualną wiedzę, wziąć udział w interesujących wykładach i praktycznych warsztatach oraz podejmować kuluarowe dyskusje dotyczące praktycznych rozwiązaniach wspomagających proces gojenia.

Forum Leczenia Ran to cykl ogólnopolskich, interdyscyplinarnych konferencji naukowych dla lekarzy i pielęgniarek różnych specjalności, którzy w swojej codziennej praktyce zawodowej spotykają się z problemem leczenia ran trudno gojących się. Aprobata i zaufanie, jakim konferencja została obdarzona przez tysiące specjalistów z całej Polski, wynika przede wszystkim z najwyższego poziomu merytorycznego, obecności najlepszych wykładowców, dynamicznych paneli dyskusyjnych niezapomnianej atmosfery oraz praktycznych warsztatów dla wszystkich zainteresowanych najnowszymi doniesieniami z zakresu leczenia ran.

Podczas konferencji III Forum Leczenia Ran w Karpaczu odbyła się również Gala Jubileuszowa z okazji 10 lat istnienia wydawnictwa naukowego Evereth Publishing. Uroczystej gali towarzyszyło wręczenie nagród zasłużonym dla edukacji w zakresie zdrowia w Polsce – “Kryształowy Evereth – Ekspert Edukacji w Medycynie”, którą otrzymał również prof. Waldemar Kostewicz, prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

medserwis.pl

Wśród zaplanowanych tematów wykładów, warsztatów i paneli dyskusyjnych wyróżnić można m.in. stopa cukrzycowa, nowoczesne metody leczenia, narzędzia do diagnostyki i terapii ran nietypowych, ekonomika zdrowia i koszty leczenia, ból w leczeniu ran, zakażenia miejsca operowanego, rola żywienia w sukcesie terapii, telemedycyna, debridement, dermatologia w walce z owrzodzeniami i wiele innych. Wśród współprowadzących sesje był również prof. Waldemar Kostewicz.

medserwis.pl

Przewodniczącymi Komitetu Naukowego III Forum Leczenia Ran byli dr hab. n. med. Beata Mrozikiewicz-Rakowska, Prezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran (PTLR) oraz dr hab. n. med. Marek Kucharzewski, Wiceprezes PTLR.
W Komitecie Naukowym znalazły się natomiast takie wybitne nazwiska, jak m.in. prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz, dr hab. n. med. Marzenna Bartoszewicz, prof. nadzw., dr hab. n. med. Anna Chrapusta, prof. dr hab. n. med. Zbigniew Rybak, prof. dr hab. n. med. Jacek Wroński, prof. dr hab. n. med. Waldemar Kostewicz, prof. dr hab. n. med. Jerzy Strużyna oraz mgr Zofia Małas, dr n. med. Paweł Grzesiowski, dr n. med. Andrzej Krajewski, dr n. med. Beata Kowalska-Krochmal, dr n. med. Mariusz Kózka, dr n. med. Grzegorz Krasowski.

Najwyższy poziom merytoryczny, najlepsi wykładowcy, dynamiczne panele dyskusyjne, praktyczne warsztaty i niezapomniana atmosfera – Forum Leczenia Ran zyskało aprobatę i zaufanie tysięcy specjalistów w całej Polsce.
Konferencja III Forum Leczenia Ran była nie tylko okazją do zdobywania wiedzy i wymiany doświadczeń, ale również do świętowania wyjątkowego jubileuszu – organizator wydarzenia, wydawnictwo naukowe Evereth Publishing w tym roku obchodzi bowiem 10-lecie istnienia.

Z tej okazji 10 października 2019 roku odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa, podczas której przedstawiciele Evereth Publishing podsumowali 10 lat pracy wydawnictwa, a także po raz pierwszy wręczyli nagrody Kryształowy Evereth – Ekspert Edukacji w Medycynie specjalistom najbardziej zaangażowanym w rozwój medycyny w Polsce. Nagrodą wyróżniono tych, którzy z pasją szerzą wiedzę i dzielą się swoimi doświadczeniami z przedstawicielami wszystkich dziedzin medycznych.

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl