Polskie Towarzystwo Lekarskie

lekarze specjaliści > Polskie Towarzystwo Lekarskie

Polskie Towarzystwo Lekarskiecheck

Polskie Towarzystwo Lekarskie

adres:Al. Ujazdowskie 22/19, Warszawa

telefon:603 28 86 99, 22 628 86 99

www:http://www.ptl.org.pl

 www.ptl.medserwis.pl

e-mail:ptl@interia.pl

zobacz na mapie »

map

Zobacz zdjęcia

Informacje dodatkoweic_i

Sacrum et Profanum

W dniu 16 maja 2019r. w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej odbył się wernisaż prac dr n. med. Olgierda Kossowskiego . Zebranych licznie gości powitał dyrektor biblioteki Bogdan Kocurek. Głos zabrał również Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Beskidzkiej Izby Lekarskiej dr n. med. Klaudiusz Komor przedstawiając sylwetkę dr Kossowskiego, a następnie Prezes Oddziału Beskidzkiego Polskiego Towarzystwa Lekarskiego dr n. med. Agnieszka Gorgoń-Komor. Gościem wernisażu była także Małgorzata Zabłocka, córka doktora Kossowskiego, która udzieliła wzruszającej wypowiedzi odnosząc się do swoich rodziców.

Dr n. med. Olgierd Kossowski był nie tylko lekarzem, neurologiem, psychiatrą, Prezesem Polskiego Towarzystwa Akupunktury i wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, ale także pisarzem, tłumaczem i karykaturzystą. Urodził się na Ukrainie. Po wojnie wraz z rodziną zamieszkał w Bielsku-Białej. W 1952 roku ukończył Akademię Medyczną w Warszawie i rozpoczął pracę w bielskich szpitalach organizując Oddział Neurologiczny, którego został ordynatorem. Założył także pierwszy w Bielsku klub AA, pomagając wielu osobom wyjść z nałogu.

Wielką pasją dr Kossowskiego było rysowanie karykatur nie tylko kolegów po fachu, ale także ludzi związanych z bielską kulturą i sztuką. W bielskiej bibliotece można było obejrzeć ekspozycję, na którą składała się bogata kolekcja prac dr Kossowskiego. Zaproszeni na wernisaż goście z rozbawieniem oglądali zgromadzone rysunki, często odnajdując na nich siebie.

Patronat honorowy objęli:

Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski,

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Beskidzkiej Izby Lekarskiej dr n. med. Klaudiusz Komor oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego prof. dr hab. n. med. Waldemar Kostewicz.

Wystawa zorganizowana z inicjatywy Prezes Oddziału Beskidzkiego Polskiego Towarzystwa Lekarskiego dr n. med. Agnieszki Gorgoń-Komor.

Ptl

Ptl

Ptl

Ptl

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl